1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Bir Erkeği Nasıl Mutlu Ederim? Erkek İçin Vazgeçilmez Kadın Olmak

Bir Erkeği Nasıl Mutlu Ederim? Erkek İçin Vazgeçilmez Kadın Olmak
+ - 0

Bir erkeği nasıl mutlu edersin? Bir erkek için nasıl vazgeçilmez olursun onu yazacağım. Çok kısa zaman sonra erkek takipçilerim için de bir kadını nasıl mutlu edersin makalesi gelecek şimdi erkek ve mutlu etmek kavramları yan yana gelince hemen cinsellikle birleştirilmeli özellikle yorumlarda bu tarz konuları hemen cinsellikle bağdaştıran kadınlar da var erkekler de var. Bir erkeği mutlu edeceksen güzel bir cinsellik yaşa olsun bitsin diye basite indirgeyen bir yapı var. Öyle bir şey yok bir kere dostlar. Olayı o kadar basit indirgeyenler de eninde sonunda benim dediğime geleceklerdir. Bu günkü maddelerimiz daha detaycı daha mantıkcı ve daha dik duruşlu hamleler üzerine olacak. Her zaman dediğimiz gibi yaparken sizi de eğmeyecek cepte göstermeyecek maddeler olacak hatta sırf bu nokta için özel bir maddemiz bile var makalenin sonunda. Neymiş bakalım bir erkeği mutlu eden kavramlar ve yapılması gerekenler. Hatta yanlış yapılan noktalar.

Bir Erkeği Nasıl Mutlu Ederim?

İyi Tanı – İyi Gözlemle

En önemlisi 1’inci maddeye koydum dostlar çünkü bir insanı tanımadan o kişiyi mutlu edemezsiniz. Tanımak kelimesini ise en geniş kavramı ile düşünmelisiniz ne sevdiğini ne sevmediğini hangi karakterde olduğunu hangi travmalara sahip olduğunu neye ne tepki vereceğinden tut ne yaparsan ne hissedeceğine kadar geniş bir durumundan bahsediyoruz iyi tanımalı iyi analiz etmeli anahtar burada.

Bu tanıma kısmı da zamanla olur bol bol iletişimle olur, gözlemle olur, akılda tutma ile olur. Şimdi bazen evli arkadaşlarım da falan gözlemliyorum beş yıl geçirmişler tanımış olmalı değil mi? Beş yılda da tanıyamıyorsa artık hiç tanıyamaz öyle değil işte tanımış ama önemsemiş ya da iyi gözlemleyememiş adam araba kullanırken trafikte çok sinirleniyor başka biri oluyor.

Ben hemen iki kere arabasına bindiğimde anlayıveriyorum adam hırslı biri önüne geçince hırs falan yapıyor böyle vitesi hızlıca falan geçirmeye başlıyor ya da inatlaşıyor yanda ki araba onu geçmesin diye durup durup aynaya bakıyor.

Adam o haldeyken eşi konu açıyor annem çok bozulmuş geçmiş olsun diye aramadığın için diyor… Ya ablacığım adam burnundan soluyor sırası mı şimdi diye araya giresim geliyor benim ama girmiyorum tabii ki ne oluyor o vites daha da sert değiştiriliyor diş sıkılıyor direksiyon bir hırsı tutuluyor.

Tabii senin anan ben her hasta olduğumda ateşimi ölçüyor ya diye laf sokuyor şunu gözlemledim mesela adam muhasebeci yıl sonu gözleri kızarık yazıyor yorgunluktan okumaktan uykusuzluktan yılbaşına ne yapacağız Hamdi dört gün kaldı hala bir program yapmadın diyor.

O adam yılbaşı hindisi kıvamında geziyor o günler belki o dönemde daha anlayışlı olmalı. Bakın şu anda karıştırılmasın her şeyi alttan alın ne isterse yapın kıvamı değil ama onu tanıdığını belli edecek anlayış gösterdiğini belli edecek cümleler erkeği mutlu ediyor.

Hayatım yıl sonu geldi şimdi yorgun düşeceksin aman sağlığına dikkat demek belki canım yıl sonu sen yoğunsundur şimdi programı ben yapayım mı demek gibi sen yemek yemediğin için gerginleşeceksin birazdan yemek sonrası konuşalım mı bu konuyu demek gibi. Tanımak tanıdığını belli etmek bir erkeği mutlu edeceğininiz önemli bir davranış olacaktır. Devam ediyoruz.

Değiştirmeye Çalışma Formata Uydurma Kabullen

Şimdi ilk maddedeki olay aslında kolay kadınlar bu tarz şeylere dikkat ediyorlar zaten tanıyorlar analiz ediyorlar hem de uzun zamanlara bile gerek kalmıyor bazen. Dediğim gibi kadınlar bazen bu tanıma işin de iyiler ama sıkıntı şuradan çıkıyor. Tanıdıkları halde değiştirmeye çalışıyorlar istedikleri formata uydurmaya çalışıyorlar bazen haklı olduklarını düşünüyorlar bazen ipleri elinden kaçırmamak istiyorlar ne olursa olsun yapılan en büyük yanlıştır değiştirmeye çalışmak, bir formata uydurmaya çalışmak, bir şeylere zorlamak haliyle bizzat gördüğüm yaşadığım ve şahit olduğum bir konu.

Hakancım ne yapıyorsun? İyiyim canım arkadaşlar bizde maç izliyoruz. Arkada küfür kıyamet o gol kaçar mı falan bağışlar geliyor.

Şimdi tanıyor sevgilisini biliyor ne kadar sevdiğini hatta ne kadar fanatik olduğunu ama o gergin atmosferde istiyor ki sohbete devam etsin odaya geçsin ve onunla konuşsun ne olacak canım hep topu 3-4 dakika konuşacak maç 90 dakika ee ne yaptın Hallettin mi işlerini canım sonra konuşalım mı diyor Hakan sonra telefon kapatılıyor pat diye bir mesaj geliyor tabi maç daha önemli benden şimdi ne oluyor.

Oradaki durumu kabullenmek yerine bir formata sokmaya çalışıyor. Sevgili dostlar aslında bu değiştirmeye çalışmanın erkeği kadını yok herkes için elite eden bir şey kişi değiştirmeye çalışmak aynı zamanda seni de mutsuz edecek bir şey. Kabullenmek huzurdur derim ben her zaman kabullenmek hem karşı tarafı mutlu eder zorlanmamış olur hem de seni iyi hissettirir.

İstediğin olmayınca mutsuzluk yaşamazsın burada kabullenin derken sınırlarınızda size ters bir durum varsa onu kabullenmeyin tabi bunu öne süren uyanıklar da var çünkü.

Vallahi Esra’cım ben tek eşli olamıyorum beni böyle kabullen Hadi oradan sibop öyle bir şey kabullenilir mi bu bildiğin kaçış, bildiğin su istimal etmek, bildiğin manipüle etmek ama bir etkinliği vardır, bir hobisi vardır, bir alışkanlığı vardır geçmişten gelen. Eğer ters bir şey değilse değiştirmeye vazgeçirmeye çalışma kabullen. Çünkü Ancak bu şekilde mutlu edersin karşındakini.

Eleştirme – Motive Et

Evliliklerde ilişkilerde zaman geçtikten sonra bir cürretkarlaşma başlar bazen bu karşılıklı olur iki taraf da birbirleriyle kaba tabirle sidik yarışına girerler. Bazen beklentiler olmadığı için hırs çıkarılmak istenir. Az önceki maddede ki değiştirme formata sokma çabasında dönüşür. Eleştirirler sert üslupla akıllar vermeler ve bazen küçümsemeler oluşur.

Bu arada bu durum yine kadın için de erkek için de önemlidir fakat erkeğin egosuna bam teline dokunmak çok daha risklidir. Özellikle erkeksel konularda burada çok ciddi kopmalar ve soğumalar yaşanır. Hadi oradan be sende erkek misin şimdi bunu ancak nefret ettiğin birine kavgada söylersin ya da sen ne anlarsın kadın ruhundan aman çalışıyorsun da ne oluyor bir işe mi yarıyorsun.

Tatsız cümlelerden daha fazla örnek vermeyim, anladınız muhtemelen o uslup bozulmamalı gerginlikler de bir beklenti için tat kaçırıcı eleştirilere girişilmemeli. Bir erkeği mutlu etmek istiyorsan motive edici olmalısın. Bazen biz erkekler söyleriz of iyice göbeğim çıktı deriz mesela farkındayım kilo alıyorum hadi ben yine de beğendiğini söyle demektir kimi zaman bu, ama işte o göbeği görünce çüş o ne be kaçak kat mı çıktın göbeğine agop’un kazı gibi ne bulsan yersen olacağın bu.

Deme şimdi bu samimiyet değil, eleştiri değil, espri değil, bildiğin kavga amacı oysa basit bir tane cümleye bakar. Bir aylık sporla eritirsin sen onu pazartesi günü alacağın ciddi bir karara bakar tatlım bitti.

Bu ay prim yatırmayacaklarmış moralim çok bozuk ya. Hadi oradan yine bir işi doğru yapamadın da primi hak etmedim demiyor da lafı dolandırıyor deme işte bu lafı. Sıkma canını önümüzdeki ay biraz daha işi asılmana bakar istediğini yapamadığın bir şeyi görmedim ki ben demene bakar motive etmek bir erkeği mutlu etmenin en önemli yollarından biridir. Motive etmek inandığını göstermek herkesi mutlu eder.

Algıları Kır

Erkeklerin kafasın da belli algılar vardır bazı şeyleri çok fazla genellerler. Özellikle erkek erkeğe toplantılarda çok sohbeti geçer bu önyargıların bir genelleme çıkar. Kadınlar erkek ne yapsak kaba bulur hep ve öküzlükle suçlar kadınlar parası olan erkekleri tercih eder.

Ne kadar ilgi göstersen de kadına yetmez hep fazlasını ister, işte kadınların tek derdi gezmektir tozmaktır halden anlamazlar tabi genelleme yapıyoruz her erkek böyle düşünmez ya da her kadın için böyle düşünmez kesinlikle ama dikkat ederler.

O yüzden bazı algıların kırılması kadına puan kazandırır özellikle geçen gün bir tane yazım da şöyle bir şey yazdım seni gerçekten sevdiğini bilmek istiyorsan seni düşünüyor mu bir onu kontrol et dedim mesela bütçeni düşünüyor mu canım boşuna masraf olmasın onu yapmayalım diyor mu?

Birkaç erkek takipçim hemen yazdı özelden hiç de az sayıda değil baya bir kişi yazdı. Yok hocam ya kaç kişiyle görüştüm hiç o düşünce de birini bulamadım gerçekten böyle bir algı oluşmuş insanlarda kadın erkeğin bütçesini düşünmüyor algısı. Ama bakın yanlış anlaşılmasın hemen parantez olsun “Canım ya dışarı çıkmayalım masraf olmasın ben sana geleyim yatak odasında geçiririz tüm Hafta sonunu gibi manaya gelmesin” ya da kadın ödesin tüm hesapları falan gibi bir şey de değil burada altı çizilen.

Ama hassasiyetlere saygı duyduğunu göstermek klasik algıları yıkmak erkeği mutlu ediyor. Özellikle gereksiz bir masrafın önüne geçmek puan kazandırıyor. Başka bir örnek bir kaç yorumda gördüm böyle bir şey, abi güzel bir arabam olsun bak bakalım hayır diyecek bir kız var mı sana doğru geceleri de arabanla mesajlaşıyor kadınlar ne kadar yanlış bir algı değil mi?

Ama var böyle bir şey erkek bile bazen kuruyor bu tarz cümleleri kız arkadaşına of ne güzel arabaya keşke benim olsa falan diye burada arabanın bir araçtan öte olmadığını söylemek çok da önemli olmadığını vurgulamak bir algı yıkmaktır.

Kaldı ki zaten saçma bir algıdır ama algıları yıkmak saçma genellemelerin içinde olmamak erkeği mutlu eder. O yüzden eğer gibi önyargısı varsa sizin de çok önemli olmadığını vurgulamanız size puan kazandıracaktır.

Kendini İhmal Etme

Şimdi ezber bozan bir madde farklı bir bakış açısı sunacağım sizlere, bir erkeği mutlu etmek istiyorsan kendini ihmal etmemelisin. Çünkü öyle ya da böyle erkek doğası gereği savaşmayı sever uğraşmayı sever bir şeyler için çalışmayı sever sevmese bile içgüdüsü vardır elde etmek için emek harcamak konusunda.

Bunu karşı tarafın elinden alırsan onu tembelliğe itersen erkek amaçsızlaşır sen sıradanlaşırsın o ise mutsuzlaşır o yüzden koşulsuz teslimiyete karşıyım, o yüzden kendini salmana karşıyım. Tabii ki süründürün naz yapın peşinizden koşturun kıskandırın gibi bir yorum çıkmasın ortaya ama kendinize ait bir hayatınızın olduğunu onsuzda ayakta durduğunu görsün.

Görsün ve o hayatın içinde var olma isteği olsun bu istek onu diri tutar bu istek onu tembellikten kurtarır uğraşı olduğu sürece de mutlu olur. Bu maddeyi bazen toplantılarda ya da danışmanlıklarım da söylediğimde karşı çıkanlar oluyor ya hocam birazcık kendime baksam hayırdırlar havada uçuşuyor.

Kendi hayatımı olduğunu ima etsem gereksiz kıskançlıklar oluşuyor, kendimi imal etmesem onu ihmal ettiğimi söylüyor kavga çıkıyor. Bunların hepsi çözülebilecek sorunlar güzel bir üslupla kararlılıkla ve en önemlisi saygıyla. Karşılıklı saygı olduğu sürece sınırlar güzel kurulduğu sürece bir sorun olmayacaktır.

Ama şunu unutmayın sevgili hanımlar kendinizi sağlarsanız kaybetme korkusunu hissettirirseniz bağımlıymış gibi davranırsanız sözden dışarı çıkmayıp kendi hayatınızı yok sayarsanız karşı tarafı mutlu falan etmezsiniz sizin için çabalamasını emek vermesini sağlayın. Bunu yaparken de kendinizi asla salmayın son derece bakımlı son derece ayakta duran bir görüntünüz olsun.

Bunu hem kendi mutluluğunuz için hem de karşı tarafın mutluluğu için yapın emin olun çok daha fazlasını göreceksiniz. Son olarak şunu söylemek isterim dostlar bir erkeği neden ben mutlu ediyormuşum o beni etsin, bir erkeği mutlu etmeye çalışırsak tepemizde çıkar cepte görülür diyenlere bir açıklama olsun.

Sizi gerçekten seven değer veren size emek harcayan bir erkekse tabii ki mutlu etmelisin etmelisin ki uzun ömürlü evliliğin ilişkin olsun. Eğer ki sana bu dediklerimi yapmıyorsa o zaman zaten kesinlikle mutlu etmek için senin bir çaba harcamanı önermem. Bununla ilgili bir sürü makale yazdım ben. Doğru olanı siz ölçüp biçmelisiniz.

Her zaman derim yaşadığın ilişkinin kriterlerini sen biliyorsun içeriğini sen biliyorsun karşı tarafın karakterini sen biliyorsun. Şunu unutmayın yalnız siz değerlisiniz ve en değerlisini hak ediyorsunuz kadınları mutlu etmenin yolları da çok yakında yayında olacak görüşmek üzere.

Yorum Yap