1. Ana Sayfa
  2. Erkek

İlk Gece (Gerdek Gece) Korkusunu Yenmek

İlk Gece (Gerdek Gece) Korkusunu Yenmek
+ - 0

Bugün konumuz ilk gece korkusunu yenmek. Düğünden ya da nikahtan hemen sonraki geceye ilk cinsel birleşmeye ilk gece diyoruz. Halk arasında gerdek gecesi korkusu yenmek olarak da geçiyor ve bildiğimiz gibi birçok kişinin ilk gece korkusu var. İlk gece korkusu hem erkekler hem de kadınlar yaşıyor yaşama şeklimiz biraz daha farklı kadınlar acıyacak mı? Kanayacak mı? Başıma kötü bir şey gelecek mi? Gibi düşünürken, erkeklerde başarılı olacak mıyım performansım nasıl olacak, tatmin edecek miyim gibi korkular yaşayabiliyorlar tabi yaşadığımız toplumda bununla ilgili çok büyük bir toplumsal baskıda var.

Toplumsal baskı ile birlikte yaşanılan korku üzerine bir de bunun gerilimi biniyor çiftler daha fazla gerilmeye ve bu durumu daha da trajedik bir şekilde yaşamaya başlıyorlar. İllaki hemen Düğünden veya Nikahtan sonra olacak diye bir durum da yok tabii ki burada kişi kendini biraz rahat bırakması gerekiyor.

Eğer ilk gece ile ilgili korkunuz varsa endişeniz varsa muhtemelen zihnimizde cinsellikle ilgili yanlış inançlar var bu yanlış inançlar neler? Genelde bunları hep böyle efsane olarak duyarız iki kişi kitlenmiş birlikte hastaneye gitmek zorunda kalmışlar, kadının ilk gece aşırı derecede kanaması olmuş durduramamışlar hastaneye gitmek zorunda kalmışlar veya çok acıymış felaket acımış canı çok yanlış bunlar aslında gerçekler değil.

Çünkü doğru bir cinsel birleşme gerçekleşirse acıya yer yok acımayacak tır aşırı derecede bir kanama olmayacaktır doğru bir cinsel birleşme gerçekleşirse çok hafif pembe akıntı şeklinde bir kan gelebilir gelmeye de bilir. İlla kan gelecek diye bir kural da yoktur bu durumda nasıl ki sert bir ekmeği üzeri tırtıklı Bir ekmeği çiğnemeden yutmaya çalıştığınızı düşünün boğazınız da tahrişler oluşur öyle değil mi? Hazırlanmadan da o aşamaya gelmeden de cinsellik yaşamaya çalışırsanız oluşan tahrişlerden dolayı ve yırtılmalardan dolayı elbette ki hem acıyacak hem de kan gelecektir.

Yani ilk gece korkusu yaşıyorsak o zaman önce durup zihnimizde var olan bilgileri bir sorgulamalıyız bu bilgiler doğrumu yanlış mı? Bunları bir gözden geçirmeliyiz daha sonra doğru cinsellik nasıl yaşanır bunu öğrenmeliyiz. Ön s****** nasıl olmalı, kadının ve erkeğin tahrik olduğu hassas noktaları neler? İlk cinsel birleşmede hangi pozisyonlar tercih edilmeli.

Bunlar araştırılmalı. Eğer mümkünse evlilik öncesi bir çift danışmanına başvurabilirsiniz ya da cinsel danışmana başvurabilirsiniz orada size görsellerle maketlerle anlatıldığında vajinanızı penisinizi daha iyi tanıdığınız da klitorisinizi keşfetmeye başladığınızda ilk gece korkunuzun da azalmaya başladığını zaten göreceksiniz.

Yine ilk gece korkusunu yenmek için yapılması gereken adımlardan biri de partnerinizde kesinlikle cinsellik üzerine konuşun cinsellikle ilgili paylaşımlarda bulunun beklentiler ne hissediyorsunuz onu hissediyor. Bununla ilgili herhangi bir endişe veya korkunuz var mı bunları lütfen eşinizle yani eşiniz olacak kişiyle Lütfen paylaşın aynı zamanda o ilk gece dediğimiz günde cinsel birleşmeye aman oldu mu? Olmadı mı? Yapabildik mi? Yapamadık mı? Buna odaklanmak yerine bir olmaya bütün olmaya haz almaya keyif almaya odaklanın.

Bunlar bizim için önemli eğer zihnimiz rahat olursa doğru bir şekilde ön sevişmeyi yaşayıp daha sonra doğru bir pozisyonda ilk cinsel deneyimi yaşarsak ağrı acı veya kötü deneyimler travmatik deneyimler zihnimizde olmaz şu da bizim için çok önemli. Çok yakınımızda olan birinin böyle bir deneyimini dinlemişizdir travmatik bir deneyimdir ve bu bizim zihnimizde yer edinmiştir işte bu noktada kesinlikle bir destek almak gerekiyor çünkü o zihnimizde yer alan deneyimle birlikte korkumuzu büyütüp cinsel birleşmeden kaçmaya başlayabiliriz.

İlerleyen zamanlarda da vajinusmus dediğimiz bir problemle de karşılaşma olasılığınız yüksek. Kısacası ilk gece korkunuz varsa cinsellikle ilgili düşüncelerimizi bir bakıyoruz bunların hangisi simit hangisi gerçek hangisi doğru hangisi yanlış önce bunları gözden geçirdik sonra oturup bir araştırıyoruz kadın bedeni nasıl, erkek bedeni nasıl, cinsel olarak uyarılabileceğim noktalar neler, nelere dikkat edilmesi gerekiyor, hangi pozisyonlara dikkat edilmesi gerekiyor? Ön s****** nasıl olmalı bunları araştırıyoruz.

Partnerimiz ile ilgili kesinlikle cinsel ile ilgili konuşuyoruz burada sonuç odaklı olmuyoruz süreç odaklı oluyoruz. Eğer bu şekilde yaklaşırsak inanın acı sızı olmadan çok güzel bir şekilde de cinsel hayata adım atmış olursunuz.

Yorum Yap