1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Instagram’da Birini Nasıl Etkilerim 7 Yol

Instagram’da Birini Nasıl Etkilerim 7 Yol
+ - 0

Instagram’da birini nasıl etkilerim mi diyorsun bende tam size göre bir makale hazırlamak istedim lafı fazla uzatmadan Instagram’da birini nasıl etkilerim? Hemen yazıyorum. Sosyal medya her ne kadar çok şikayet edilirse de hala en önemli flört aracı olarak kullanılmaya devam ediyor. Hatta her ne kadar amaç bu olmasa da ya da böyle gözükmese de çoğu insan bunu bir fırsat olarak görüyor.

Ne kadar sağlıklı ne kadar olumlu diye tartışmaya açmayacağım burada her yol kullanılabilir sorun yok bence hayat sürprizlerle dolu, neyin ne zaman olacağı hiç belli olmaz, mutluluğun size hangi platformda bulacağı hiç ama hiç belli olmaz kaldı ki buralardan tanışıp evlenen ya da mutlu olan ilişkisi olan çok kişi tanıdım.

Yeter ki dengeli kullanılsın yeter ki abartılmasın yeter ki mantık devre dışı bırakılmasın işte bugün sosyal medya üzerinden onun ilgisini nasıl çekersin sosyal medya desek de biraz daha böyle Instagram gibi fotoğraf video paylaşım olan platformlardan bahsediyoruz.

Buralardan nasıl iletişim başlatılır nasıl ilişkiye evrelinir ve en önemlisi nasıl sosyal medya ilişki mezarlığına düşmeden cepte gözükmeden o iletişim devam ettirilir ondan bahsedeceğim. Kadın erkek fark etmeksizin anlatacağım bugün iki taraf için de geçerli ama her zaman dediğimi tekrarlıyorum mantığınızla süzüp o şekilde uygulamaya geçirmenizi öneriyorum.

Merak etmeyin sizi küçük düşürecek sizi rencide edecek hiçbir şey olmaz benim yazılarım da tam tersi tamamen dik duruş sergileyebileceğiniz karizmanızdan ödün vermeyeceğiniz hamleler olacak hazırsanız başlayalım hadi. Instagram’da birini nasıl etkilerim.

Instagram’da Birini Nasıl Etkilerim

Instagram'da Birini Nasıl Etkilerim

Tarzın Olsun, Kendin İçin Olsun

Instagram’da birini nasıl etkilerim? Günümüzde imaj her şey dostlar, bir tarz yaratabiliyorsan kendine bir kaç sıfır öne geçiyorsun tarzını sosyal medyada sergileyebiliyorsan da ilgi çekmek adına ilk adımı atmış oluyorsun. Tarz kişiye özeldir kişiyi yansıtmalıdır. İlgi alanlarından tut, giydiğin kıyafetine kadar, gittiğin yerlerden okuduğu kitaplara kadar her şeyi kapsar bu tarz olayı. Hiç öyle gözünüzde büyütülecek bir şeyde değil ayrıca çünkü bazen yorum yapılıyor yazıların altına görüyorum.

Tarz falan yok bende ya tutturamıyorum hiçbir şey bu tutulamayacak bir şey değil ki, gözünde büyütüyorsun sadece bakımlı olacaksın, dikkat edeceksin giydiğine, yediğine, gittiğine boş gözükmeyeceksin etrafa, uğraştığın, keyiflendiğin ilgi alanların varsa onları öne çıkacaksın güler yüzlüysen tebessümünü sergileyeceksin, şefkatli isen bunu göstereceksin, bunları da prim yapmak adına değil ilgi çekmek adına değil kendin için yapacaksın.

Çünkü başkası için tarz oluşturursan sıkılırsın başka seçin yaşadığını düşünürsün bu da sende hayal kırıklığı yaratır yani dostlar önce yine iş bizde bitiyor önce iş kendini geliştirmekte bitiyor sonrası için devam ediyoruz.

İstikrarlı Ol Düzenli Paylaşım Yap

Instagram’da birini nasıl etkilerim? Sosyal medya bir yaşam alanı gibi düşünün orada varlığınız olsun istiyorsanız varlığınızla o kişinin ilgisini çekmek istiyorsanız düzenli paylaşımlarınız olmalı. Düzenli paylaşım ile ilgili yapılan hatalardan biraz sonraki maddede bahsedeceğim. Ama ilk etapta neyi kastettiğimi bir anlatayım.

Kendinize hobinizi, gittiğiniz yeri, hissettiğiniz duyguyu az önce bahsettiğimiz tarzını oluşturan şeyleri belirli periyotlarla paylaşmalısın. Hesabınızda devamlı bir hareket olmalı bu sayede hem akılda kalıcılığınız artacak hem de o kişiyi kendi hayatınıza dahil etmiş olacaksınız sosyal medya kullanımında istikrar çok önemlidir sosyal medya bizim vitrinimizdir bir sözü var.

Ben bu benzetmeyi hoş bulmam özellikle ilişki bakımından ya da ilgi çekmek adına kullanılmasından inanılmaz rahatsız olurum o yüzden bu maddeyi bir vitrin gibi algılamayın bu maddeyi şu şekilde alın, kendiyle barışık biri olarak kendine güvenen biri olarak kendinizi düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz sevdiğiniz sonuna kadar keyif alarak yaşadığınız bu hayatı çevrenizle, dostlarınızla ve sizi sevenlerle paylaşıyorsunuz.

Aslında sevmeyenlerle de paylaşmış olunuyor ama çatlayan çatlasın o yüzden paylaşımların düzenli olması ilgi çekmenin anahtarlarından ama diğer yandan önemli bir husus var o da diğer maddemiz.

Abartıdan Uzak Durarak Yer Yer Gizemli Olarak

Sosyal medya kullanımı konusunda herkesin bir kullanım alışkanlığı var buna da saygımız sonsuz öyle olmalı. Bazısı sadece seyirci uzaktan bakıyor kim ne yapmış ne etmiş ama mahallenin de muhtarı gibi her şeye hakim bak ne fotoğraf atıyor ne beğeni yapıyor ama sor bir iki hafta önce kimleydi neredeydi nereye gitti hepsini döksün sana, bazısı da her şeyi atıyor bak bu terlik bu da tam senlik.

Yediği yemeğin tuz oranına kadar Twitter‘da paylaşan da var. Hiçbir şey paylaşmayıp sadece beğeni yapan da var her şey var. Herkese de saygımız var tekrarlıyorum ama bizim amacımız birini etkilemek o yüzden o abartı paylaşımlardan uzak durulması gerekiyor.

Instagram’da birini nasıl etkilerim? Telefonu elinden bırakmayan biri gibi de gözükmemen lazım ayda yılda kullanan biri gibi de yerli ve zamanında sizi yansıtan paylaşımlar her zaman ilgi çeker yeter ki sabırlı olunsun. Diğer yandan gizem her şeyden önce gelir biliyorsunuz artık bunu ufak gizemler yaratmanız da bu ilgi çekmek konusunda size yardımcı olacaktır nasıl gizemli olursun makalemiz var o yüzden burada uzun uzun yazmıyorum devam ediyorum.

Beğeni Yorum Dengesi

Sosyal medya deyince kendi içinde bir iletişim dili haline gelmiş nokta var arkadaşlar beğeniler ve yorumlar iyi kullanıldığı zaman işe yarayan kötü kullanıldığı zaman ise felaketler doğuran bir nokta bu önce kötü kullanımından bahsedelim. Profile ekleniyor bir kişi eklenir eklenmez beş sene önce çekilmiş fotoğrafa kadar inip seri şekilde hepsine beğeni yapıyor.

Ne yapıyorsun yahu maden mi arıyorsun o kadar geçmişte her fotoğrafın altın ateşler koymalar falan ya da beğeni belli edeceğim diye tarzın olmayan cümleler kullanılması “yalnız silahların ateş etmediğini anlamış olduk sütlaç gibisin üstün yanık için yumuşacık”, olmaz bu şekilde ilgi çekersin çekmesine ama kolay lokma gözükürsün cepte gözükürsün dahası da var karşı tarafın tüm adımları senden beklemesine sebep olursun.

Eğer erkek sende sapık gibi gözükürsün aman deyim. O yüzden sadece yeni gönderilere beğeniler olmalı hatta aşırı paylaşım söz konusu ise bazılarına beğeni olup bazısına görmezden gelinmeli. Instagram’da birini nasıl etkilerim? İşin mantığı basit çok da içine düşmemek çok da belli etmemek ama paylaşımlarını da takip ediyorum demek.

Hatta önemsiyorum demek yorum kısımları iletişime geçmek için önemlidir ama sırf etkileşim olması adına bir şeyler yazmak bir şekil bırakmakta olmamalıdır çok sıkıyorum yapılmamalıdır mümkün olduğunca doğru zamanda doğru yer beklenmelidir. Serum yerken bir fotoğraf koyulmuş.

Afiyet olsun ben de dün iki tane indirdim yarasın, olmaz yani bunlar bu arada hayla bu tarz paylaşım yapan varsa uzaklaşın gerçi ama örnek vermek için gündeme getirdim. Siz yapıyorsanız da aman vazgeçin artık canım şundan devam edelim hadi.

Orta – Gol Taktiği

Maddenin ismi biraz erkeklere özel gibi gelebilir ama bakmayın siz ona çok fazla kullanılan bir tabirden ürettim bu maddeyi biliyorsunuz artık bir çok sosyal medya programında anlık hikaye kullanım özelliği var. Bu anlık hikaye paylaşımı gerek bize adım atılması için gerek bizim adım atmamız için müsait zemin hazırlamakta orta gol ismi nereden geliyor peki.

Bazı paylaşımlar ortaya atılmış bir top gibidir bir konu hakkında soru sorulması gibi bir tane anket yapılıp yorum alınması gibi sizin iyi olduğunuz bir konunun paylaşılması gibi işte burada aniden ortaya çıkan bir forvet misali doğru zamanlama doğru hamle ile topu ağlara gönderebilirsiniz ama bakın gerçekten doğru zamanlama ve doğru hamle ile beyaz gömlek mi? Siyah gömlek mi? Sordu karşımızdaki.

Bence gömleksiz. Hırr, size mi gol olur karşıya mı olur bilemedim olmaz aman dikkat başka bir örnek arkadaşlar aranızda Ankara’ya trenle yolculuk yapmış biri var mı? Bir şey soracağım ya ne treni Allah aşkına atla uçağa git o kadar zaman kaybına değer mi? Hadi ya sence karşı taraf sence bunu düşünmemiş olabilir mi?

Doğru zaman, doğru hamle aynı şey sizin için geçerli siz de buna benzer ortaları ceza alanına gönderip karşı tarafın hamle yapmasını bekleyebilirsiniz. Özellikle iyi analiz ettiğiniz bir profilse neye ne tepki vereceğini az çok tahmin edebilirsiniz bu da size oldukça yardımcı olacaktır.

Emoji Kullanımı ve DM Kullanımı

Sevgili dostlar bazen yorumlarda görüyorum ya taktiğe ne gerek var gider ne haber nasılsın hoşlanıyorum seni yazar kurtulurum uğraşamam taktik falan diyenler oluyor saygı duyuyorum yapabilirsiniz. Ama o sizin dediğiniz şeyleri herkes yapıyor tanıyan tanımayan herkes hem de profil resmi şöyle kalp işareti yapmış bir arkadaşım var bakın yüzü gözükmüyor saçı gözükmüyor sadece parmaklarla yapılmış bir işaret.

Bugün bana mesaj kutusunu gösterdi parmaklarına bayıldım diye mesaj gelmiş. Allah da senin nasıl biliyorsa öyle yapsın öylemi neyse konuya dönüyorum. İçinizden nasıl geçiyorsa öyle yapabilirsiniz tabii ama biraz farklılaşmak gerekiyor. Çünkü o içinizden gelene herkes yapıyor. Herkes gibi olunursa da o karizma çiziliyor sıradanlaşılıyor o yüzden o mesaj kutusu çok iyi kullanılmalı.

Naber nasılsın çok beğendim seni gibi adımlardan ziyade ilk adımlar genelde ortak şeylerden bahsetmek üzerine olmalı aceleci olmamalı hemen derin sohbetler kurup saatlerce uzatmaktan uzak durulmalı kısa ve küçük adımlar özellikle ilk zamanlar için çok önemli. Diğer yandan gerek yorumlara gerek hikayelere cevaplarda daha da ötesi olası sohbetlerde emoji kullanımına dikkat edilmeli kararında kullanım burada ana tema olmalı.

Hikaye attı alev emojisi, fotoğraf attı gözlerinden kalpler fışkıran emoji, yediğini içtiğini attı ağzı sulanmış emoji olmaz bu kadar yoğun kullanım itici kaçar. Ama özellikle sohbet esnasında hiç kullanmamak da aykırı kaçar. Komik olan bir şey söyledi karşıdaki bir tebessüm emojisinden kaçıp anlıyorum seni yazarsan o iletişimde soğuk biri olarak adını çıkartırsın son olarak dostlar bir bonus madde gibi küçücük bir bilgilendirme.

Kendiniz Olmaktan Vazgeçmeyin

Siz olmaktan kaçmayın başka rollere bürünmeyin. Kendiniz gibi olmaktan asla vazgeçmeyin. İlgi çekmek adına başka kimliklere bürünmeye çalışmayın sırf İlgi çekmek için hiç sevmediğim bir ortamda bulunmak gibi, sevmediğim bir içeceği sırf ilgi çeker diye tüketmek gibi bilmediğin ilgilenmediğin bir alanda sanki onunla büyümüşcesine davranmak gibi, bunlar kendinizden zamanla soğumanıza sebep olan şeylerdir.

Kendinizle, elinizdekilerle, geçmişinizle barışık bir şekilde yaşayın. Merak etmeyin kimse mükemmel değil bu hayatta bakmayın o pozlara sizde mükemmel olmaya çalışmayın herkesin mutlaka kendine has özellikleri vardır. Bunları çıkarmaya çalışın tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap