1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Aldatan Eski Sevgiliyi Pişman Etme Taktikleri 10 Yolu

Aldatan Eski Sevgiliyi Pişman Etme Taktikleri 10 Yolu
+ - 1

Aldatan eski sevgiliyi pişman etme taktikleri ve beni aldatmış olan eski sevgilimi, eşimi, partnerimi, nişanlımı nasıl pişman ederim ölmesin ama sürünsün başlıklı listemizi açalım. Gerçekten bu sözü duyduğumda çok gülmüştüm çok kinlene biliyor insan bu aldatma olayına son derece haklısınız. Şimdi başlamadan önce özellikle şunu belirtmek istiyorum yazacağım olaylar tamamen genellemelerden ibaret olacak.

Kişiden kişiye yaşanan olaylara göre değişiklik gösterebilir. Diğer yandan şunu yaparsınız elleri kolları bağlanır, size şöyle bir meditasyon uygulayacağım kesin sonuç alacağız gibi şeyler yapmayacağım böyle bir sistem yok çünkü ben sadece size bir yol haritası çıkaracağım önce sayacağım maddeler defans sahneleri olacak.

Önce kendimizi korumaya alacağız güçleneceğiz. Sonra sayacağım maddeler ise ofansif hamleler, saldırı maiyetinde olacak olan maddeler. Savaşa girmiyoruz bir futbol maçı da değil bu. O yüzden ben yazdıktan sonra suratınıza siyah boyalar çekip saldırı durumuna geçmeyin hazır mısınız gelin şunu pişman edelim.

Aldatan Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin 10 Yolu

Aldatan eski sevgiliyi pişman etme

Ondan Vazgeçin Pişman Edin

Benim meşhur bir tabirim var sık sık yazılarım da bahsediyorum eskiden beri okuyanlar bilir ilişkide yüz kızartıcı suç işlemek diye aldatmak birinci sırada yer alıyor. Yüz kızartıcı suç işleyen birine kesinlikle merhametli olmayın.

Bu en önemli kriterdir aldattı beni ama pişman olsun dönsün gibi duruma sokmayın kendinizi birini pişman etmenin üzmenin en önemli hareketi ondan vazgeçmektir onu umursamamaktır. Öncelikle şu konuda anlaşalım artık ona kapılar sonuna kadar kapalı dönse bile o kapı açılmayacak öncelikle bunu kabullenin bunu kabullenmeden yapacağınız hiçbir şeyin anlamı olmayacak.

Size hata yapmış birinin üzerine ne kadar giderseniz belli bir zaman geçtikten sonra o yaptığı hatayı normal olarak görmeye başlar. Bir bakarsınız hatalı siz olmuşsunuz tekrar barışsanız bile emin olun o hatayı tekrarlayacak. Belki hemen değil ama eninde sonunda yapacak. Ondan vazgeçin bunu kendiniz için yapın vazgeçtiğinizi görsün, kapıların kapandığını görsün, cepte olmadığınızı görsün içinden şu cümle geçmesin mesela kıyamaz o bana ya alırım ben onun gönlünü.

Bu sinir bozucu cümleyi söyletmeyin kendinize ondan vazgeçtiğinizi görünce şimdi yandık desin mesela. İyi b** yedin diye kendi kendine içinden geçirsin parantez açıyorum yine evliler için bu iş biraz değişir. Onlar için ayrıca bir yazı hazırlayacağım aldatmanın karşılığı her durumda aynıdır deyip geçmeyin işin içinde çocuktur, maddiyattır, manevi duygulardır, eştir, dosttur, ailedir girince o kadar kolay olmayabiliyor bazı şeyler. Benzer adımlar olur evet ama ufak değişiklikler yapmakta gerekebilir duruma göre.

Sebep Sorma Pişman Et

En fazla yapılan hatadır bu aldatan kişiye nedenini sorup karşılığında mantıklı bir cevap beklemek. Şener Şen’in güzel bir repliği vardır hatırlarsanız. “Yaptım ama sor hele bi neden yaptım” diye. Bak bu zaman kazanmaktır hızlıca sorsan neden yaptın? Mantıklı cevap veremez sana.

Ne olacaktı doların Euro’nun ali ekonomi nereye gidiyor diye saçmalama ya başlar size ben bir de şöyle bir şeyle karşılaştım mesela. Aldattım ama abi suç ondaydı son günlerde çok soğuktu. “Minareyi çalan kılıfını hazırlar” diye bir söz vardır yani işte o hesap.

Kılıf çoktan hazır. Çok soğuktu aldattım, çok soğuk davranması aldatmayı meşrulaştırmak onun gözünde. Siz bu kişinin üstüne giderseniz eğer söyle sebep neydi diye neden yaptın bunu bize gibi duygusal yaklaşımlarda bulursanız eğer eğer ağzı laf yapan birisi ise ağzımızdan girip burnunuzdan çıkıp sizi ikna etmeye çalışacaktır ya da sizi suçlayarak kendi içini rahat ettirmeye yönelik hareketlerde belki de hakaretlerde bulunacaktır. Açıklamasına izin vermeyin bırakın içinde kalsın.

Rekabete Girme

Rekabet yaratmayın. Aldatılmanın en kötü yanlarından bir tanesi de eksik olduğunuzu düşünmeye itmesidir. Sebebi ona sormayınca tabi kendi kendinizi aramaya başlarsınız, kendinizde aramaya başlarsınız. Ben onun istediği gibi giyinmiyordum işte saçım şöyle olduğu için, boyum kısaydı kesin ondan işte ondan sözünü dinlemedim diyerek Kendi kendinize inanılmaz bir baskı yaparsınız.

Özellikle fiziksel özelliklerinizi kafaya takmaya başlarsınız. Bir de olur ya kendinizde beğenmediğiniz bir özelliğiniz varsa yandınız direkt ona kafayı takarsınız mesela kiminle aldattığını merak edersiniz bir de zehir Hafiye isen oradan buradan sosyal medyadan ortak arkadaşlardan kim olduğunu öğrenmeye çalışırsınız.

Başlarsınız onunla kıyaslamaya kendinizi. Bak daha uzun boylu kesin ondan, daha güzel giyiniyor, daha güzel bir işi var. Bir sürü kendinizi düşürüp onu övecek şey bulursunuz içiniz de bazen de tam tersini yaparsın bunda ne buldu acaba kara kuru bir şey ben bundan daha iyi değil miyim diye arkadaşlarınıza gösterirsiniz.

Rekabet yapmayın kim olduğunu, nasıl olduğunun hiçbir önemi yok. Önemli olan olay sen aldatıldın. Victoria Secret mankeni olsa sana ne ya da senden 100 kat çirkin birisi olsa sana ne sen o kişi mi daha iyi ben mi daha iyi gibi derken bir bakmışsın gereksiz bir yarışın içerisindesin bu kişi için bir yarışa girmeye değer mi? Pişman etmek istediğini insan için yarışa girmek mi istiyorsun? Uzak durun rekabetten.

Depresyona Girme

Ağlama ayıflanma şimdi dışarıdan söylemek kolay gel de üzülme içim yanıyor diye geçiriyorsunuz içinden belki için yanar tabi bu bir kaza senin hayatında yaralanmalı bir kaza hatta canım tabii ki yanacak sıcağı sıcağına sonuçta kendine bir süre ver iki gün üç gün ama bir hafta değil. Kırkı çıksın diye bekleme mesela yasını yaşa üzül, ağla, kız, sinirlen kendi kendine ama başkasını dahil etmeden çevrene göstermeden yaşa o yası sonra ayağa kalk ama bu alışkanlık haline gelmesin.

İnsan tanıdığı herhangi biri öldüğünde bile üzülüyor sevgilisi kısmen öldü diye mi üzülmeyecek üzülür tabi kendi kendine şunu söyle. Evet üzüldük ağladık geçti gitti şimdi ayağa kalkma vakti. Ondan sonra ağlamayı kes ve bir daha ağlama neden benim başıma geldi ne kadar şanssızım ben diye ayıflanma dövünme. Emin olun herkesin başına gelebilir bu gelmişliği de vardır bazısı fark edemez bile sen şanslısın ki fark ettin öyle düşün.

Özgüven Aşısı

Az önce bahsettik aldatıldığı için devamlı kendin de eksikler arayacaksın eksilerini ön plana çıkaracaksın dedik. Bunun tam tersi adımlarla atman lazım aynı zamanda kendi artılarını ön plana çıkarman lazım. Eğer ki az önce saydığım maddeleri gerçekleştiremediysen çok yüksek ihtimalle benim artım falan yok diye kendi kendine depresif vaziyettesindir.

Şunu unutma kimse dört dörtlük olmadığı gibi tamamen kusurlardan ibarette olamaz öyle bir şey imkanı yok muhakkak artıların olumlu yanların vardır. Bunları ön plana çıkarmalısın kendine iyi bakmalısın özellikle dış görünüşüne özen göstermelisin insanlar her zaman dış görünüşe göre yorum yaparlar.

Biraz saçın sakalın karışsın mesela hayırdır yolunda gitmeyen bir şey mi var diye gelirler yanına ne zaman makyajsız çıksan dışarı canım iyi misin? Solgun gözüküyorsun diye gelirler yanına, böyledir bu kimsenin eline koz verme, ağzına laf verme. Ezer filmindeki Ramiz Dayı’nın repliği misali. “Seni düşmüş görmek isteyenlere fırtınada ağaçlar nasıl çatırdar bilir misin kardeş” der.

Şimdi bunlar defans kısımlarımızdı seni ayağa kaldıracak kısım. Bu bahsettiğim maddeleri ne kadar kısa sürede uygulamaya başlarsan o kadar iyi olacaktır emin ol bu kadar kısa sürede toparlanınca aklına hemen şu gelecek aldatan kişinin çok da önemli değilmişim ben demek ki diyecek kendi kendine. Şimdi atağa geçmeye başlıyoruz ofansif kısımlara geldik.

Sosyal Medya Kullanımı

Ayrıldıktan sonra sosyal medya kullanımı hakkında bir tane makalem var okumadıysan muhakkak oku. Bunu okumanı istiyorum çünkü içinde kendinden muhakkak bir şeyler bulacaksın. Sosyal medyanın kullanımı çok önemlidir kesinlikle ama kesinlikle onu engellememen lazım. Duydun öğrendin ilk iş sosyal medyadan engellemek olur ya da WhatsApp‘tan.

Çünkü hırsını alabileceğini tek yer orasıdır tek hamle orasıdır engellersin içine birazcık olsun su serpildiğini düşünürsün çok yanlıştır engellemek. Niye engelliyorsun? Silebilirsin onda sorun yok ama engelleme.

Çünkü ne kadar güçlü gözüktüğünü, ne kadar mutlu gözüktüğünü, ne kadar güzel ya da ne kadar yakışıklı gözüktüğünü oradan sergileyeceksin. Sosyal medya senin vitrinin olacak bu dönemde vitrini süslemeye başlayacaksın.

Sosyalleş

Hayata karış şimdi karantina sebebi ile evlerdeyiz malum evlerde kalmayı öneriyoruz. Ama elbet geçecek bu dönemler arkadaşlarınla görüş yeni arkadaşlar edin ama partner programlarından partner yada sevgili değil benzer zevklere sahip benzer kafa yapılarına sahip insanların kurduğu gruplar var binlerce, bunlara internet üzerinden ulaşabiliyorsunuz şu yemeyi sevenler grubu, doğa yürüyüşü yapmayı sevenler grubu, bisiklete binenler, fotoğraf çekenler aklının alamayacağı kadar grup var, bu grupların da etkinlikleri.

Bunlara katıl bunlara katıldığın zaman sosyalleşmeye başladığın zaman seni uzaktan gördüğünde içten içe şimdi orada bir sürü kadın bir sürü erkek vardır diye kıskançlık bile yapacak emin ol. Ama sen bunu içinden geçirsin diye katılma kendin için katıl, sosyalleşmek için katıl, yeni çevre edinmek için katıl.

Merakına Yenik Düşme

Yapılan sık hatalardan bir tanesi nasıl? Pişman mı, özlüyor mu? Kendin bakarsınız stolklarsın ortak arkadaşlarına sorarsın ne yapıyor ne ediyor diye merak edersin ve bir çuval inciri berbat edersin. Sahte hesaplardan takip edildiğinde acaba sen olduğunu düşünmüyor olabilir mi ya da senin sorduğun ortak arkadaşların senin ki bugün seni sordu diye haber vermedin mi sanıyorsun.

Bu hataları yaparsan bütün her şeyi çöpe atmış olursun tekrar cepte gözükmeye başlarsın. Özlemiş beni dedirtirsin kendi kendine pişman oldu mu diye kontrol etmene gerek yok zaten bu çünkü senin görebileceğin bir şey değil acaba onunla yani seni aldattığı kişiyle mutlumu ilişkileri devam ediyor diye de kontrol etme olası devam ettiklerini görürsen yine üzülürsün yine başa sararsın ne bekliyorsun yanlış seçim yapmışım ben diye üzgün üzgün paylaşımlarda bulunacağınımı düşünüyorsun?

Onunla işin bitti isterse evlensinler ki bu da bir ihtimal pişman olmayacağı seni düşünmeyeceği anlamına gelmiyor emin ol ama bu duyguyla merak içerisinde bütün uğraşını çöpe atma.

Mutlu Ol, Mutlu Gözük, Gülümse

Eskiden beri takip edenler ya da eski yazılarımı okuyanlar bilir benim bir sözüm vardır. Şu hayatta ne para, ne pul, ne şan, ne şöhret hiç biri mutlu bir insan kadar kıskandırmaz kimseyi bu sözümü yaz kafana bir yere.

Öyle mutlu ol öyle mutlu gözük ki seni görenler kıskançlıktan çatlasınlar özellikle seni başkası için terk eden kişi gördüğünde bensiz bu kadar mutlu oluyorsa demek ki sorun bendeymiş desin. En can alıcı madde bu seni bu işte başarıya götürecek madde bu daha doğrusu.

Aramayın Ararsa Açmayın

Bu madde ilerleyen zamanda olması muhtemel bir maddedir. Siz cepte gözükmediğiniz için ilerleyen zamanda sizi bir yoklamak isteyecektir böyle bir ihtimal her zaman vardır. Zamanı değişebilir yalnız bazen bir ay olur. Bazen bir yıl. Bana bazen yazıyorsunuz işte şöyle yaptı ya da böyle yaptım engelledik, sildik, ayrıldık, görüşmüyoruz, stolkluyor mudur takip ediyor mudur?

Kesinlikle yaparlar merak herkes de olan bir özelliktir insan meraklı bir varlıktır o merak eski sevgiline de baktırır hiç sevmediğin kişiyi de baktırır bu özelliği törpüleyen çok az kişi vardır.

O yüzden insan bakar o da bakacak sizi o şekilde gördü ve dayanamadı aradı olur ya eğer ki güvenmiyorsanız kendinize sakın o telefonu açmayın. Ne söyleyebilir ki size hataydı, aklım başıma geldi ya da eften püften bir konu çantam sende kaldı onu alabilir miyim? Ha kendinize güveniyorsanız açın telefonu umursamadan konuşun saldırmadan sinirlenmeden tahrik olmadan ne yapıyorsun iyi işte şöyle böyle yalnız benim fazla vaktim yok biraz hızlandırabilirsen dedin mi?

Bitti iş mesajlara görüldü yapın tepki vermeyin gaza kesinlikle gelmeyin küfürler kıyametler kopmasın sizi tahrik etmek isteyebilir mesela. Oyuna gelmeyin uzak durun tabi bu madde iletişime geçecek kadar yüzsüz olanlar için geçerli ya bu rezillikle ben artık dönemem mesaj atamam ona deme ihtimal olanlarda olacaktır elbet.

Evet sevgili dostlar yazımızın sonuna gelirken çıkarılacak sonuç şu: Siz her şeyden daha değerlisiniz. Biri başka bir seçim yaptıysa yolu açık olsun siz ne kadar güçlü bir şekilde yolunuza devam ederseniz sizi başkasına tercih etmiş insanda o derece pişman olur. Eğer ki onu unutmayı hayatınızdan çıkarmayı başarabilirsiniz de sadece pişman etmekle kalmamış aynı zamanda intikamınızı da almış olursunuz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.