1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Sevgiliyi Mutlu Edecek Sözler – Bu 6 Şeyi Bilmiyorsun!

Sevgiliyi Mutlu Edecek Sözler – Bu 6 Şeyi Bilmiyorsun!
+ - 0

Sevgiliyi mutlu edecek sözler ve tabi sevdiklerinizi mutlu edecek onları değerli hissettirecek sözlerden bahsedelim istedim arkadaşlar. İnsanlar arasında daha çok sevilmenizi sağlayacak daha çok değer görmenize neden olacak daha özel yerlere gelmenizi sağlayacak bir konu var bugün. Çoğu zaman yapmayı unuttuğumuz önemsemediğimiz ama bazen tesadüfen bazen bilinçsizce yaptığımızda çok güzel karşılıklı aldığımız bir konu. İnsanları mutlu hissettiren değerli hissettiren sözlerden bahsedeceğiz.

Sevdiklerinizi Mutlu Hissettirecek Sözler

Sevgiliyi Mutlu Edecek Sözlerİyi Gözüktüğünden Bahsedin

En temelinden başlayalım dostlar ister ayak üstü denk gelme ister sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf sonrası isterseniz bir buluşma, karşınızdaki kişinin iyi gözüktüğünü söylemeniz ona kendine çok iyi hissettirecektir özellikle birebir buluşmaysa muhtemelen sizin için özel hazırlanmış bile olabilir.

Bu ittifak hem takdir etmek adına hem de motive etmek adına önemlidir. Sosyal medya dili ve edebiyatında bu genelde ateş emojisiyle aktarılmaya çalışılır. Ama ben buna karşıyım bir çift güzel söz her zaman işe yarayacaktır. Bu iyi gözüküyorsun çok hoş gözüküyorsun sözünün alt kırılımları da var taş gibi olmuşsun. Yok yok o tacize girer aman deyim.

Üstüne çok yakışmış, saçların çok güzel duruyor, inanılmaz enerjik gözüküyorsun, ışıl ışıl duruyorsun bunun gibi sözler iyi gözüküyorsun alt kırılımlarıdır. Bakın dikkat etmeniz gereken kısımlar da var. Kaş yapayım derken göz çıkarabileceğiniz noktalar.

Bugün çok genç gözüküyorsun. Hayırdır daha önceleri yaşlımı gözüküyordu? Zayıflamışsın çok tehlikelidir dostlar karşı tarafın rahatsızlığı olabilir, zor dönemleri olabilir diyet bile yapıyorsa söze kilosundan girmek yerine hoş gözüküyorsunuz söylemek her daim işe yarar, kilo konusu çok hassastır kilo mu aldın sen? Var ya bu cümle küfürle eş değerdir takar kişi bunu kafaya.

Yok ya vallahi yakışmış aslında falan dersen de toplayamazsın bak bak bugünkü kıyafetin daha çok yakışmış geçen seferki giydiğin şeyi küçümsemiş olursun. Yine hatalı bir söylemdir bu daha demene gerek yok yakışmış dersin güzel giyiniyorsun dersin hepsini kapsar yani dostlar güzel şey söyleyeyim derken gol yememek lazım devam edelim.

Zeka Düşünce ve Bakış Açısını Övün

Önemli şeylerden bir tanesidir dostlar. Bir erkeğe nasıl iltifat etmelisin? Bir kadına nasıl iltifat etmelisiniz yazılarım da özellikle bahsettiğim bir maddedir bu kadın olsun erkek olsun fark etmez fizikleri dışında yapılan iltifatlar insanlar için önemlidir.

Kendilerine çok iyi hissetmelerine sebep olur. Mesela ince düşünce, özellikle günümüzde ne zor bulunan bir şey bunu görüyorsanız takdir etmelisiniz övmelisiniz ki karşınızdaki kişi özel hissetsin, motive olsun karşılıksız yapıyordur eminim ki ama olsun karşılıksız yapıyor olması takdir edilmemesi anlamına gelmez ki çok naziksin, çok ince düşünceli birisin.

Bu açıdan hiç bakmamıştım, zengin bakış açıları olan birisin senin her şeyi düşünen biri olman çok hoşuma gidiyor. Başlıca örnekler tabi zeki olduğunu duymak hafızasının kuvvetli olduğu konusunda övgüler duymak yine iyi hissettirecek cümle örnekleri olacaktır ama bakın şu şekilde hayvanlarla özleştirip karşılık vermek insanları iyi hissettirmez.

Vay çakal kimsenin aklına gelmez bu yalnız var ya tam filsin he bu nasıl hafıza, var ya az şerefsiz değilsin insanın kalbini çalmayı biliyorsun yahu kişi güzel bir şey yapmış neden şerefsiz diyorsun a biz samimiyiz o yanlış anlamaz beni.

Olsun güzel şekilde kullan övgüyü samimiyetin o şekilde pekişsin bunlar önemli detaylardır dostlar sizden bir şey eksiltmeyecektir emin olun.

Geçirilen Zamana Övgü

Geçirilen zamanın keyfini belirtin. Hep şunu söyleriz ya dostlar zaman en değerli şeydir. Birine zaman ayırırsanız aslında çok değerli bir şey veriyorsunuz demektir size zaman ayrılması da aynı mantık. O yüzden bunun için teşekkür etmek çok önemli bu paylaşımı değerli bulduğunuzu göstermek adına beraber geçirilen zamanlara iltifat etmek yine çok ince de karşı tarafı mutlu edecek bir davranış olacaktır.

Sadece yüz yüze görüşmeler için değil sosyal medyadan yazışıyorsan, telefon da konuşuyorsan karşılıklı bir şeyler içiyorsan ya da beraber alışveriş yapıyorsan her yer için geçerli çok keyifli zaman geçirdim, çok eğlenceli sohbetti seninle yazışırken zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyorum, seninle konuşmak bana çok iyi geliyor, seninle paylaşım yapmayı çok özlemişim başlıca örnek cümleler.

Tabi bu maddenin de kötü örnekleri var yanlış yapılanlar, fazla vaktim yok, çok sıkıldım, kapatalım artık çok uzun konuşmuşuz, ne şanslısın Allah’tan ben varım ki sana akıl veriyorum bu örneğe şahit olmuştum. Bu gibi tepkiler de karşı tarafı mutsuz ve değersiz hissettirecektir devam edelim.

Başarılarını Takdir Edin Hayallerini Küçümsemeyin

Başarılarını takdir edin hayallerini hedeflerini küçümsemeyin bizim toplumumuzun bir eksi olarak gözlemliyorum bu maddeyi dostlar. Tabii ki herkes yapıyor diyemem ama ciddi bir çoğunluğun yaptığını gözlemliyorum. İnsanları takdir etmiyoruz bir başarı varsa ortada motive edici sözler çıkmıyor ağzımızdan tam tersi sıradanlaştırıyoruz akıl veriyoruz değersizleştiriyoruz, hayalleri varsa yıkmaya çalışıyoruz sanki.

17 yaşında ilk kez duyduğumda tüylerimi diken diken yapan bir Mevlana sözü var. “Kimsenin umudunu kırma belki de sahip olduğu tek şey odur” Buradan yola çıkarak insanların başarılarını küçücük de olsa takdir etmek karşımızdaki için çok değerli bir şeydir tabi listemizin de ana temasını oluşturan konu sizin de değerinizi arttıracaktır o kişinin gözünde.

Çünkü çok ciddi bir azınlığın yaptığı belki de yapmadığı bir şey yapmış olacaksınız bir işe giriyor hayırlı olsun demek yerine çok sevindim demek yerine ne kadar veriyorlar. Ya sana ne ne yapacaksın şu kadarından fazlasını sen mi isteyeceksin ya da söylüyor mesela şu kadar alacağım.

Ya zor geçeceksin o paraya da az veriyorlarmış. Bakın bu arkadaşlık falan değildir bu başka bir şey. Ya işe girdim biraz az veriyorlar ama ne yapalım ya olur mu öyle şey ne mutlu ki çalışacaksın. Bir işe yaramanın kendi ayakları üstünde durmanın hazzını yaşayacaksın bu ve benzeri cümleler kurmak çok önemlidir dostlar o kişinin işine daha motive sarılmasını sağlar, insanları inanılmaz motive eder.

Araba alıyor, telefon alıyor, kıyafet alıyor bir şeyler alıyor ya bunun şu modeli vardı o da fena değildi diyor. Bu olmaz, çok güzel günlerde kullan çok güzel bir seçim yapmışsın çok zevklisin farkında mısınız? İki basit kelimeden oluşuyor anlamı ve etkisi o an için müthiş bir şey oluyor şu üniversiteyi kazandım ya aman sen de okulu kazandım deme yani zaten başvuran herkesi alıyorlar.

Tamam bunu dedin ne oldu? Ben söyleyeyim, karşı tarafın içini çürüttün sana da zerre bir şey katmadı. Oysa çok sevindim senin adına tebrik ederim, güzel yerlere gelmen de ki önemli basamaklardan olsun inşallah, en güzel anıları orada yaşa ben zaten güzel ve istediğin yeri kazanacağından emindim. Öyle bir değer kazanırsınız ki dostlar. Çünkü o toplumun açığından sıyrılmış olursunuz.

Bir Özelliğini Ön Plana Çıkar

Onun bir özelliğini ön plana çıkarın. Ben bir çok Listelerim de yazdım. Herkesin bir özelliği vardır bende yok vallahi millet full aksesuar iken yaradan beni böyle boş paket olarak yollamış diyorsan düşman falan arama kendine senin en büyük düşmanın sensin derim.

Herkesin bir özelliği vardır muhtemelen iletişimde olduğumuz kişinin de belli özellikleri olacaktır. Bunları iltifat etmeniz onu çok iyi hissettirecektir bunu fark ettiğiniz için de sizi ayrı bir yere koymasını sağlayacaktır. Küçücük şeyler bile olabilir. Senin şurda ki tikini çok seviyorum bu kadar muazzam cümle kurmana bayılıyorum, ses tonun çok hoşuma gidiyor, elini çabukluğuna çok özeniyorum ne olur orası sizde.

Ama özellikle dikkat ettiği ve kişinin kendinde sevdiği bir özelliği iltifat edersiniz gerçekten özel insanlar yerine geçersiniz ve yalnız canım var ya vücuduna bayılıyorum ah şu göğüslerin beni öldürüyor, ah şu omuzlarının sertliği gözlerimi alıyor tadında fiziksel özelliklerin ön plana çıkarılması bu maddenin içine girmiyor.

Yani tabii ki fiziğe karşı yapılan iltifatlarda insanların hoşuna gidecektir. Ama herkes gibi olunmasına sebep olacaktır. Çünkü özellikle sosyal medyada öne çıkan fiziği konusunda yeterince iltifat alıyordur gerçek bir özelliği öne çıkarmak çok daha etkili olacaktır.

Hak Ettiğini – Layık Olduğunu Söyle

Hak ettiğini söyleyin, layık olduğundan bahsedin. Birine karşı iyi temennilerde bulunmanız o kişi için en iyisini istediğinizi söylemeniz sizi samimi ve özel biri yapacaktır. Bu arada gerçekten öyle hissediyorsanız terfi aldım diyen birine bu başarıyı hak etmiştin ya da sonuna kadar hak ediyordun demek senin çok güzel yerlere geleceğine inanıyorum demek hem motive edecek hem de samimiyetinizi gösterecektir.

Ama bakın şu değil, müdür yardımcılığını o sarı yelos kaptı. Tüh ya sen o şıllıktan daha çok hak ediyordun bu samimiyet değildir ya da motive edici değildir tam tersi kötü gaza getirir sizin yüzünüzden işten bile ayrılabilir. Sen daha iyilerini hak ediyorsun eninde sonunda hak ettiğini alacağından eminim daha sıcak bir karşılık olur hem de milleti çekiştirmemiz olursunuz.

Kavga ettik Nurtenle aman kanka yol ver gitsin sen daha güzellerini hak ediyorsun. Böyle bir temenni olmaz ne demek istediklerimize dahil değil bu örnek tekrar belirteyim. Samimi olmak ve gerçekten karşımızdaki düşündüğümüz göstermek yeterli olacaktır.

Sevgili dostlar ben iyiliğin bulaşıcı olduğunu inanırım ben herkesi motive ediyorum herkese güzel şeyler söylüyor ama kimse bana söylemiyor bu tarz cümleler kuranlara çok fazla rastlıyorum sen bunun karşılık almak için yapıyorsan zaten başarılı olamazsın içinden gelen yapmalısın ki anlamı olsun iyilik adımını at ki bulaşıcılık artsın.

Ayrıca sevdiğin saydığın kişiyi atıyorsun bu iyilik adımını karşılığı olmasa ne olacak birinin hayatına dokunmak çok daha önemlidir bazen. Ayrıca ben bu tarz konularda samimi olup da özel yerlere konmayana rastlamadım. Önemli olan insanların akıl edip yapmadığını yapmak, insanları mutlu etmek hem de hayatınızdaki özel insanları.

O yüzden siz bir adım atın herkesten sıyrılın sıyrılın ki herkesten farklı bir yeriniz olsun. Sizler de iyi ki varsınız tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun hoş çakalın. Listemi beğendiyseniz paylaşmayı ve diğer yazılarımı okumayı unutmadan da mail abonem olmayı unutmayın böylelikle yeni yazılarımdan haberdar olacaksın.

Yorum Yap