1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Sevgili Yapma Taktikleri 7 Kesin Yol

Sevgili Yapma Taktikleri 7 Kesin Yol
+ - 0

Sevgili yapma taktikleri ya da sevgili bulmak istiyorum diyorsun. Bugün bu konu hakkında size görüşlerimi aktarmak istiyorum. Bazı maddeler hazırladım hatalardan doğru bilinen yanlışlardan oluşan bakın bakalım bu maddelerden hangisi hayatınızda çok var ve bakın bakalım bunları farkında olmadan çok fazla yapıyor olabilir misiniz. Sözü uzatmadan başlayalım sevgili yapma taktikleri.

Size bir soru soracağım size kendinize sormanız gereken bir soruyu soracağım hazır mısın? Bu işin önceliği kendine bu soruyu sorup cevap almaktan geçiyor gerçekten bir ilişkiyi yaşamaya hazır mısın? Mesela eski sevgilini sildin mi ya da ilişkinin bittiği dönem çok mu yakın acaba ilişki denen kavramın fedakarlık gerektirdiğini farkında mısın göstermeye hazır mısın.

Bu soruların hepsi önemli bu sorunun yanıtını net bir şekilde veremiyorsan kendine sana önemli tavsiye. Önce bu konuda kafandaki soru işaretlerini gidermeye çalış ama hazır olduğunu düşünüyorsan o zaman maddelerimize geçelim. Unutmadan bir kıza nasıl açılırsın başlıklı listemi de mutlaka okumalısın.

Sevgili Yapma Taktikleri

Sevgili Yapma Taktikleri

Algını Aç Ön Yargılardan Kurtul

Eskiden yaşadığın kötü bir tecrübe çevrende gördüğün olumsuz ilişkiler, eşinin dostunun yaptığı yorumlar seni bir şekilde etkisi altına alıyor olabilir bu etkiden kurtulmak lazım.

Eğer ki doğru zamanda doğru yerde isen hayatının aşkını bulman mümkün bu oturduğum kafede yan masada oturan biri de olabilir, her gün aynı saatte asansöre bindiğin kişi de olabilir, sosyal medyadan fotoğrafını beğenmiş kişi de olabilir, yıllar önce iletişimin kesildi ortak bir arkadaşın da olabilir ya şimdi el alem ne der deyip yapmasındaki oturan kişiden gözlerini çekersen şimdi yanlış anlaşılırım hem şirkettekiler duysa ne der değip bir günaydını çok görürsen hayatına birini alman imkansız.

Sosyal medyadan tanışılır mı?, sokak ortasında konuşulur mu? Diye diye yalnızlığa yelken açarsınız önyargılarını ve etrafında yaptığı olumsuzlukları bir yere bırak ve algını aç kısmet bu ayrıca neyin nereden geleceği hiç belli olmaz ne işim var benim düğünde diyerek gittiği düğünde tanıştığı kızla evlenen arkadaşım var benim.

Hiç sevmedim ama bir ay çalışır çıkarım diyen gittiği işyerinde tanışıp aşk yaşayan danışanım var benim, algını açman önyargılardan kurtulmak lazım burnunun dibine belki hayatının aşkı duruyor ama sen asansörde yüzün beş karış oflayarak memnun olmadığı işine giden bir teyze yüzünden o kişiye tebessüm edemiyorsun.

Çekingen Olma Harekete Geç

Şimdi Herkes farklı farklı ortamlarda yetişip yetiştiği ortamdan aldığı bazı özellikleri hayatı boyunca taşıyor yaşı ne olursa olsun, konumu ne olursa olsun değiştirmekte kolay olmuyor bu özelliklerin en belirginlerinden bir tanesi çekingenlik. Çekingenliği yenmek kısmını anlatmayacağım başlı başına bir makale konusu ama işin bir tane sırrını söyleyeceğim ne kaybederim ne kazanırım sorusunun sorulması.

Sevgili yapma taktikleri öncelikle birine bakmaktan çekiniyor musun? Birinin yanına gidip merhaba demeye utanıyor musun? Arkadaş ortamındaki beğendiğin hoşlandığın kişiyle sohbet edemiyor musun? Hemen bu soruyu soracaksın kendine ne kaybederim ne kazanırım.

Ben hemen kaybedilebilecek şeyleri sıra alayım size reddedilme korkusu ya beni istemezse, aynı mantıkta korkulardan bir tanesi insanlar bana bakarsa, arkadaşlar dalga geçerse eleştirirler ise bu bahsi geçen olumsuzlukların tepkisi 15 dakika 15 dakika sonra unutulacak gidecek bir olay.

Diğer yandan ne kazanırım sorusunun cevaplarını düşün hoşlandığın ya da beğendiğin kişiyle bir ilişki, bir iletişim 15 dakikalık bir olumsuzluk riski göz alınır bence bir danışanım şöyle bir yorumda bulunmuştu.

Arkadaşlarımın yanında reddedilmiştim günlerce alay konusu oldum o zaman soru reddedilmeyen değil arkadaş grubunun yanlış olması demiştim arkadaşının seni motive ediyor olması gerekiyor. Ayrıca bu tarz şeyler son derece medeni insanların yaptığı hareketler, Bir kabalık yapmıyorsan tabi.

Ya da şöyle şeyler geliyor. Ben kadınım sonuçta benim gitmem hoş olmaz öyle bir şey yok ama hadi öyle iyi hissediyorum diyorsan ona da okey ama o zaman da karşı tarafa cesaretlendirecek bir hamle yap tebessüm edersin biraz uzun bakarsın bir yanına geliyorsa da medeni bir insan gibi karşılık verirsin.

Tüm gece bakıp gülüp yanına geldiğinde sırf çekindiğin için ne geliyorsun be yanıma sapık mısın diye etrafı yangın yerine çevirmezsin bu tarz davranışlar yüzünden çok fazla travma yaşamış insanlar var bana inanın.

Kendine Bak Kendini Geliştir

Sevgili yapma taktikleri… İş algıyı açmakla çekingenliği yenmekle bitmiyor. Ben her zaman söylerim ilişki bazında etrafta inanılmaz bir rekabet söz konusu sen rekabet etmezsen kendini geliştirmek adına hiçbir şey yapmazsan kendine bakmaz kendine özensiz davranırsan istediğin kadar algın açık olsun.

İstediğin kadar herkese konuşabilecek özgüvene sahip ol boş kalır altını doldurmak çok önemli çok uzun anlatmayalım bu maddeyi çünkü az çok biliyorsunuz artık kendine bakmak, bakımlı olma, yeniliklere açık olmak, eğitimi, gelişimini hiç bırakmazsan hem kendine güvenin artar hem de insanların sana olan ilgisi artar.

Doğal Ol Kendin Ol

Sevgili yapma taktikleri öncelikle bildiğin klişeleri unut, onlarla uyum sağlamaya çalışma. Erkekler az konuşan kadınları sever ya da ne bileyim erkek seksi kadın sever, kadınlar zengin erkeklere ilgi duyar, kendini güldüren erkekleri sever. Bunlar Klişe doğruluk payı yoktur demiyorum ama senin olayın bu değil bu klişelere uyuyacağım diye olmadığın biri gibi olmaya çalışma, esprili olacağım diye hiç denemediğin şeyleri yapmaya çalışma.

Adamın biri kazmış karısı ördek, Adamın biri bezmiş karısı patiska gibi esprileri yaparsan yalnız kalmaya devam edersin ya da tüm gece sessiz bir kadına oynayayım diye sus pus oturursan sıkıcı kadın damgası yersin hem de söyleyemediklerin için oturur. Doğal ol, kendin ol, kendini anlat başkası gibi olmaya çalışma hem üstünde iğreti durur hem de o olmadığın günün birinde anlaşılır.

Yalan Söyleme

Sevgili yapma taktikleri taktik bu diye ilgi çekmek adına, karşı tarafı etkilemek adına, kendini üstün göstermek adına ya da karşı tarafın kaçırmamak adına, yalandan uzak dur neysen o ol demiştik zaten çıkma o çizgiden. Hem o yalanın devamını getirmek durumunda kalacaksın bu da sende gerginlik yaratacak aynı zamanda olur ya ortaya çıkarsa rezil olduğunla kalacaksın dürüstlük çok önemli o çizgini bozma.

Çok Soru Sorma

İlişki öncesi ya da flort esnasında insanların birbirini tanımaya çalışması normal ve doğal şeyler ama bu işi zamana yaymak çok önemli özellikle daha iletişimin başlarında tüm detayları bilmene gerek yok.

Araba senin mi? Kaça aldın? Nakit mi aldın? Kredi ile mi? Krediyi hangi bankadan aldın? Kaç taksiti kaldı? Yüzde kaç faiz ödüyorsun? Gerek var mı? Bu kadar ayrıntıya özellikle maddiyat ile ilgili sorulara gerek var mı? Hadi maddiyatı geçtik kaç kardeşin kardeşlerin ne iş yapıyor? Nüfusa kayıtlı olduğun ilçe, aile sıra no, küçük No, T.C kimlik numarası ve anne kızlık soyadın son 2 harfini söyledin mi tamamdır ne yapıyorsun?

Yok yok cidden ne yapıyorsun bu kadar bilgiyi öğrenip ne yapacaksın. Bu tarz bilgilerde çoğu zaman arkadaşlara aktarmak için falan soruyorlar kendi merak ettiğinden değil yani sohbet etmek önemli sorular konusunda acele etmeyin.

Çıkar İlişkisine Girme

İyi niyetli de olabilirsin fark etmez. Flortleşme de çıkar menfaatine girersen itici gözüküyorsun. Demek bankada çalışıyorsun ya bizim kredi işimiz var çıkmıyor bir el atsan, demek baban öğretmen ya bizim yeğene çıkacak soruları söylese, demek yalnız yaşıyorsun yemekleri yedikten sonra size mi gitsek acaba.

Girme bu tarz çıkar sohbetlerine ne olacak canım sonuçta yardım istiyoruz mantığına girenler oluyor olmaz efendim öyle hemen yeni tanıştığın flört ettiğin ilişki düşündüğün kişiden yardım istenmez bırak ilişkiyi falan yeni tanıştığın kimseden de yardım istenmez senden isteniyorsa o da sıkıntı uzaklaş oradan gereksiz yere iletişime zarar verirsiniz. Bu saydıklarım bu işin olmazsa olmazları.

Bu saydıklarım bu işlerin altyapı sadece benim anlattıklarım da yetmez tabi, üstüne senin de yorumlarını katman gerekiyor. Ama yorum katarken mantığından da uzaklaşmaman gerekiyor. Makalenin sonuna gelirken bu konuda gerek kendi yaşadığınız hata, gerek karşı tarafta gördüğünüz ve soğuduğunuz önemli madde sizce hangisi? Yorum kısmında bizlerle paylaşınız.

Yorum Yap