1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Zayıf Görünmenin Sırları

Zayıf Görünmenin Sırları
+ - 0

Zayıf görünmenin sırları neler ben size en garanti yollarından bahsedeceğim işte zayıf görünmenin yolları bu bilgiler çok işinize yarayacak. Zayıf görünmenin altın kuralı dikkati problemli bölgelerden uzaklaştırmaktır.

Zayıf Görünmenin Sırları

Üst Bölge

Örneğin alt bedenimizde sıkıntı var. Üst bedenimizde herhangi

bir sıkıntı yoksa o zaman renkleri, desenleri aksesuarları tamamen üst

bölgemizde kullanıp alt bedenimizde daha sade tasarımlı, koyu tonlara gitmeliyiz.

Böylece dikkati tamamen üst bedene çektiğimizden sıkıntılı olan bölgelerden dikkati uzaklaştırmış oluruz.

Anvelop Elbiseler

file 399

Biraz detaylara girmek gerekirse mutlaka gardrobunuz da olması gereken kurtarıcı parçalardan bahsedeceğim. Bunlardan ilki anvelop elbise. Anvelop elbise bir kadın için gerçekten zamansız ve çok kurtarıcı bir parça. Çünkü bir kadının vücut hatlarını tamamen takip eden bir elbise modeli olduğu için giydiğimizde incecik gösterecek.

Ve “V” şeklinde durduğu için de optik ilüzyonla sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterecek.

A Kesimler

Kalçaların genişliğini gizleyen bir elbise veya etek modeli de “A” kesimlerdir.

“A” kesimler bele oturduğu için belinizi ince gösterip çan şeklinde açılır ve kalçalarınızı gizlemede son derece ideal modellerdir.

Boyuna Çizgiler

file 400

En bilinen kurallardan biri olan çizgilerden uzak durmaktan bahsedelim. Evet çizgilerden uzak durmak gerekir. Fakat bu sadece enine çizgiler için geçerlidir.

Boyuna çizgileri her zaman kullanabiliriz. Boyuna çizgiler görsel ilüzyon yarattıkları için bizi her zaman olduğumuzdan daha ince ve daha uzun gösterir.

Peplum

Bir kadına çabasız olarak kum saati formunu kazandıracak en önemli parça peplumdur. Peplum üstleri ve elbiseleri gardrobunuzda bolca bulundurursanız farklı

parçalarla da tamamlayabilirsiniz.

Pantolon Boyu

Daha uzun ve ince bir görünüm için pantolon paçalarınızı her zaman daha uzun tercih edin. Ve bunları topuklu ayakkabılarla tamamlayın. Topuklu ayakkabıyla tamamlanmış ve paçaları bol ve uzun bir pantolon sizi olduğunuzdan her zaman

daha uzun ve daha ince gösterir.

Uygun Kıyafetler

Zayıf görünmenin önemli kurallarından biri de doğru bedenimizde kıyafetler giymek. Ne bedenimizden küçük kıyafetler ne de büyük kıyafetler bizi olduğumuzdan zayıf göstermez. Aksine büyük kıyafetler bizi olduğumuzdan daha kısa ve kilolu gösterdiği gibi bedenimizden ufak kıyafetler de bizi olduğumuzdan daha kilolu gösterir. O yüzden ne çok dar ne de çok bol. Tam anlamıyla kendi bedenimizdeki kıyafetleri tercih etmeliyiz.

Robadan Kesim

Robadan kesim elbiseler ve bluzlar göğüs altından bollaştıkları için karnınız beliniz ve

kalçanız olmak üzere gizlemek istediğiniz tüm bölgeleri rahatlıkla gizler.

Koyu Tonlar

Baştan aşağı tek renk giyinmekte bizi zayıf gösterir. Eğer amacınız zayıf görünmekse burada mutlaka koyu tonları tercih etmeliyiz. Koyu kahve, siyah, antresit, koyu lacivert gibi tonlar bizi olduğumuzdan her zaman zayıf gösterir. Ama zayıf görüneceğiz diye tabii karalara bağlamamıza da gerek yok. Dikkati yukarı çekmek istiyorsak veya aşağı çekmek istiyorsak mutlaka dikkat çekmek istediğimiz bölgede ufak tatlı ayrıntılar

tatlı aksesuarlar da kullanabiliriz.

Ayakkabılar

Ayakkabılarda zayıf gözükmekte oldukça önemli rol oynarlar. Zayıf gözükmek istiyorsak mutlaka babetlerden sandaletlerden, çok ufak kitten topuk dediğimiz ufak topuklu ayakkabılardan küt burunlu ayakkabılardan uzak durmalıyız. Bunların yerine kalın ve yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmeliyiz.

Yüksek Bel Pantolon

Yüksek bel pantolonlar ve etekler bel hattınızı yeniden çizdiği için belinizi olduğundan

çok daha ince gösterir. Özellikle karın bölgesi ve bel ince gösterme denildiği zaman yüksek bel pantolonları ve etekleri gardrobunuzda mutlaka bulundurun. Ve yüksek topuklu ayakkabılarınızla tamamlamayı unutmayın.

Dik Duruş

Duruş zayıf görünmede en önemli noktalardan biridir. Dik durmak çok önemli.

Eğer ilk başta zayıf görünmek istiyorsanız ne giyerseniz giyin kambur durursanız giydiğinizin hiçbir anlamı kalmaz. Mutlaka dik durmanız gerekir. Çünkü eğer kambur durursanız sırtınız kambur yarattığından üst bedeniniz olduğundan çok daha

kilolu gözükecektir. Her zaman dik durun omuzlarınız ne çok yukarda ne de çok aşağıda olsun. Kendinizi rahat bırakın. Ve sadece dik durmaya odaklanın.

İç Çamaşır

Zayıf görünmede bir diğer etken iç çamaşırı seçimi. Eğer üst bedenimizde

bir fazlalık varsa mutlaka toparlayıcı sütyenler tercih etmeliyiz. Alt bedenimiz için de

aynı şekilde mutlaka toparlayıcı, likralı ve en önemlisi iz bırakmayan ince kumaşlardan yapılan iç çamaşırlarını tercih edersek kıyafetlerimizde de giydiğimiz iç çamaşırlarının izleri görünmeyecek ve son derece toparlayıcı bir şekilde olduğumuzdan daha ince gösterecek.

Çorap ve Korseler

Sıra geldi çoraplara ve korselere. Eğer opak ve koyu tonlarda çoraplar tercih ederseniz bacaklarınız olduğundan daha ince ve zayıf görünür. Korseler de zayıf görünmede bir alternatiftir ve sıkça kullanılan bir üründür. Ama kendinizi her zaman

rahat hissedeceğiniz ve nefes almakta zorlanmadığınız ve hareket imkanınızı kısıtlamayan korseler olmasına dikkat edin.

Saç Modeli

Saç toplama şekillerimiz bile zayıf gözükmede önemli rol oynar. Eğer saçlarınızı yukardan sımsıkı bir at kuyruğu yaparsanız üst bedeniniz olduğundan çok daha ince gözükür.

Çanta Ve Kemer

Çanta ve kemer gibi aksesuarları kullanırken özellikle çanta da çok ufak boyutlarda çantalardan kaçınıp daha orta boylu çantalara yönelmek daha doğru olacaktır. Kemer kullanımında da tam karnımız üzerinden değil de mutlaka göğsümüzün biraz altından özellikle bunu ince kemerler için söylüyorum.

Göğsümüzün biraz altından kemeri sıkarsak belimiz daha ince görünüp yine robadan bir elbise ya da robadan bir bluz etkisi yaratarak göğüs altınızdan bollaştığı için belimizi ince gösterecek ve olduğundan daha zayıf gösterecektir.

Sağlıklı Beslenme

Kıyafetlerle yapabileceklerimiz bir kenara sağlıklı bir hayat tarzını benimsemek en önemlisi. Sağlıklı beslenerek gün içinde suyumuzu içerek ve egzersizlerimizi yaparak zaten sağlıklı bir vücuda sahip olacağız. Bunun yanısıra güven de bir kadın için en önemli faktörlerden bir tanesi. Kendinize her zaman güvenin. Dik durun. Kendinizi sevin. Güzel bir kadın olduğunuzu kendinize hatırlatmayı unutmayın.

Yorum Yap