1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım? 10 Madde!

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım? 10 Madde!
+ - 1

Acaba benimle ilgileniyor mu? Benden hoşlandığını nasıl anlarım yoksa tarzı böyle de ben mi kendi kendime gelin güvey oluyorum sorusu, bazen gerçekten ilgi duyduğunuz karşılık beklediğiniz kişilerin hareketlerini sorguluyorsunuz bazen de hiç konduramadığınız acaba bana yürüyor mu ya diye içinden geçirdiğiniz kişilerin hareketlerini şimdi şu söz var.

Listenin içeriğini aynı zamanda ilgilendiğim kişiye ilgimi nasıl gösteririm olarak da algılayabilirsiniz. Anlatacaklarım genellemelerden ve sık görülen davranışlardan ibaret aslında karaktere göre çevreye göre değişiklik gösterebilir. Neyse çok uzatmayalım Hadi gelin başlayalım.

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım?

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım

Bakışlar

Gerçek hayat ya da aynı ortamda bulunan kişilerin iletişimleri için geçerli olan maddedir bu Karşınızdaki kişinin sık sık bakışlarını ya kalıyorsanız en büyük işaret olacaktır size. Beni eskiden beri takip edenler bilir sosyal ortamlarda biriyle nasıl tanışırsın adlı makalem de bahsetmiştim. Üç kez bakışma kuralı vardır bana göre de ve bir kez bakarsın denk gelirsiniz, ikinci kez bakarsanız tesadüf dersiniz, üçüncü kez baktığında da göz göze geliyorsan bu artık beğenidir.

İster tanıyor olsun, ister tanımıyor olsun, bir kişi sizi belirli aralıklarla bakış atıyorsa bu kişi sizinle ilgileniyor demektir. Ama tabi şöyle bir şey de var acaba bana bakıyor mu? Ya da acaba benden hoşlandı mı? Diye birine uzun uzun bakarsanız şayet yine bu tarz bakışmaların denk geldiğini göreceksiniz. Lakin bu sefer hoşlandı bakışı değil neden bu bana bu kadar uzun bakıyor bakışı olacaktır.

Yine hanımlar için bir parantez açmak istiyorum fazla dikkat çekici bir kıyafet ile ortamda bulunmanız bakışların biraz hoşlantıdan sapmasına sebep olabilirsiniz o yüzden yanlış yönlendirmenin önüne geçilmelidir.

Bir ufak nokta beyler için söylemek istedim size bakması için yüksek sesle konuşuyor olmanız ya da İlgi çekmek için abartı hareketler yapıyor olmanız bakışma kuralı için hile yaptığınızı gösterir. Fakat bu hile kaş yapayım derken göz çıkarmanıza sebep olacaktır.

Hamle Yapmadan Hamle

Sen hamle yapmadığın halde sana hamleler yapıyorsa Bu da en net göstergelerden bir tanesidir. Sanal hayatta olsun gerçek hayatta olsun siz adım atmadan düzenli olarak Karşınızdaki kişinin adı mı varsa aynı kapıya çıkacaktır nedir bu adımlar. Bir bahane bulup soru sormalar iletişime geçmeler bahaneye ihtiyaç duymadan soru soranlar sosyal medya sağolsun İnstagram hikayenize cevap yazanlar burada parantez açayım Instagram’ı kendinize ateşle emoji yollayan onları kastetmiyorum öyle tipler varsa uzaklaşın hemen.

Bunların hepsi Sizinle bir iletişim başlatma sebebidir. En net anlaşılan maddedir aslında bakın iki kere üç kere siz tepki vermeden size karşı bir adım atıyorsa anlayın ki o kişi sizinle ilgileniyordur burada gerçekten sizde hoşlanıyorsanız o kişiye karşı zaten bir adım atmış oluyorsunuz. Ama eğer ki dur bakayım ben emin olayım diye üç dört beş adım bekliyor olursanız Eğer fazla naz aşık usandırır Bunu da unutmamamız gerekir.

İltifatlar

En belirgin olan maddelerden devam ediyoruz size karşı doğrudan ya da dolaylı olarak iltifatlar varsa yine anlayabileceğiniz madde oluyor. Fakat burada karıştırmaya çok açık şeyler var aslında olması gereken ama bizleri yapmadığı yapsak da yanlış anlaşılır mıyız diye içimizden düşündüğümüz bir madde arkadaşlar arasında aslında iltifat olmalıdır.

Saçın güzel olmuş, bu gömlek sana çok yakışmış gibi hepsi topu üç kelimeden oluşan bir cümle kurmanız hem Karşınızdaki kişinin iyi hissetmesine hem de kendinizi hissetmesine sebep olacaktır. Ama maalesef bunu yapamıyoruz konuya dönecek olursak eğer gerçekten böyle bir karışıklık olmaması adına bu iltifatlar düzenli ve sıklıkla sizin başınıza geliyorsa bunu karşı tarafı bir adımı olarak algılamamız gerekiyor.

Lakin önemli bir konu daha var burada bu dekolte sana çok yakışmış çok seksi gözüküyorsun gibi iltifatlar başlamamış Bir ilişkide edilmemesi gereken iltifatlardır böyle yaklaşımlar varsa eğer hoşlantı dan bir tık fazlasına kaçmış olabilir. Diğer yandan araban çok güzelmiş, telefonun yeni mi, saatin çok yakışmış gibi direk maddiyata yönelik iltifatlar sevimli değildir. Görünüşe, ince düşünceye, yapılan espriye gelen iltifatlar daha samimi iltifatlardır.

Gülüşler ve Espriler

Biraz da çok belli olmasa da mana çıkartabilecek maddelerden bahsedelim birisi yanında devamlı espriler yapıyor sizi güldürmeye çalışıyorsa, bu da bir ilgi ve hoşlantı belirtisidir. Özellikle ikili iletişimler de sanki bir stendap sanatçıymışsın gibi espriler havalarda uçuşur espriler çok güzel olmasa da yapılmaya devam ediyorsa anlayın ki karşınızdaki kişi ilginizi çekmeye çalışıyordur.

Diğer yandan insan ilgilendiği kişinin yanında mutlu olur mutluluk enerji ve gülümsemeyle dışa vurulur özellikle söylediğiniz her şey gülümseyerek dinliyorsa çok komik olmasa da yapılan her espriye gülerek karşılık veriyorsa Karşınızdaki kişinin size ilgisinin olduğunu çok açık belirtisidir.

Yine bir not düşelim upuzun yazdığınız bir mesaja gülme emojisi ile karşılık veriyorsa şayet ya da siz o kadar konuşurken Sadece tebessüm ile size karşılık veriyorsa Bu da aslında tam tersi manaya geliyordur karıştırmayın.

Size karşı devamlı zamanlı zamansız bir bu içindeyse karşınızdaki kişi bu da bir ilgi ve hoşlantı göstergesidir. Çünkü sizinle zaman geçirmek istiyoruz illa bu davete akşam yemeği çıkalım olarak algılamamıza gerek yok yani böyle bir davet geliyorsa zaten açığa çıkmıştır her şey Ama okul çıkışı, İş çıkışı Beraber yürüyelim mi?

Biz şuraya gidiyoruz kahve içmeye gelsene, derbi maçı şurada izleyeceğiz arkadaşlarla Sen de gel istersen gibi davetler var ya bunlar ne biliyor musun? Biz o eylemi yapacağız Sen de gel istersen yani ben gelmeyeyim dersen eğer reddedilmiş olmamak adına bir çeşit sağlama alma çabası kendini güvenceye alma zaten Siz bu davetlere eşlik etmeye başlarsanız bir sonraki adım baş başa davetler olacaktır.

Sorular

Yine çok net konulardan bir tanesi, sizinle ilgili karşı taraf devamı sorular soruyorsa Bu da bir ilgi gösterme yöntemidir. Sorular genelde bahane sorularla başlayabilir akabinde bir konu hakkında görüşün ama araya soruşturulan özel hayat soruları işte tam da bu ilgiyi işaret etmektedir. Burada karıştırılmaması gereken konuda sizinle ilgili Sizin görüşünüz olan sorular derken falanca hakkında ne düşünüyorsun gibi dedikodu içerikli sorular olmaması gerekiyor.

Zaten onun gibi sorular geliyorsa amaç bir ilgi göstermek değil sağlam bir dedikodu çevirmektir. Yine karışmaması gereken konulardan bir tanesi önce sizinle ilgili soruların hemen akabinde arkadaşınızın ya da bir tanıdığınız hakkında gelen sorular varsa şayet o da konuşulacak bir konu bulma değil o kişiye yürüneceğinden hakkında bilgi toplama çabasıdır.

Beden Dili & Dokunmak

Nilüfer’in 1992 yılında dokun bana adlı şarkısı geliyor hemen aklıma sevmek dokumak demiştim diye bir kısım var şarkı da şarkıyı ayrıca dinlemenizi öneririm tabi. Buna sonuna kadar katılıyorum İnsan ilgi duyduğu kişiye dokunmak İster. Hatta bunu bazen istemsizce yapar bir şekilde gülerken eliyle tepki verir, bazen saçında yüzünde bir şey görür almaya çalışır, bir sürü yöntem ile şansımı döner dedim ya bazen istemsizce yapar insan bunu.

Buradan da anlamak mümkündür tabi Burada dikkat edilecek konu tacizciler ve heyecanlı tipler, taciz için Dokunma çabasında olan insanlar zaten anlarsınız ya da bazı kişiler vardır anlatırken heyecana kapılıp pişt baksana gibi tepkiler veren kişileri de karıştırmamız öneririm.

Zaman Geçirme İsteği

Davet karlılık maddesinin benzeri aslında ama ayırt edilebilecek noktaları mevcut bir kişi sizinle ilgileniyorsa ya da hoşlanıyorsa zamanının çoğunu sizinle geçirmek ister.

Bazen sanal olarak bazen gerçekten görüşme talebi ile karşınızdadır. Özellikle yazışırken, telefonda konuşurken ya da bir şeyler yaparken hiç bir zaman o süreyi bitirme teklifi kaç taraftan gelmez devamlı fazlasını istediği için süreyi uzatmaya çalışır. Yemek yersiniz hadi kahve içmeye gidelim der, telefonda konuşursunuz telefonu kapatır kapatmaz mesajla karşılaşırsınız sonra bu ilişkiye dönerse Hadi sen kapat Hayır canım sen kapat der devam eder süreç.

Cicim ayları bitince de uykum geldi yarın konuşuruz ile devam eder süreç acı gerçekler son iki maddemiz yanlış yapılan madde aslında ama konuya dahil olduğu için kısaca özetleyelim.

Kendini Övme

Dedik ya hatadır aslında ama fark edemez devamlı kendini övüp sizin gözünüzde yükseleceğini zanneder. Bende de bu var, ben Avrupa’nın yarısını gezdim, ben ilişkide mükemmel bir partnerim, yazın seni şuraya götüreyim diye devam eder. Aslında çok itici ve artık tutmayan yöntemler olsa da birtakım insan hala bunu kullanıyor.

Ters Psikoloji

Sonuncu maddemiz de yine çok sık kullanılan ama çok büyük hatalardan bir tanesidir. İlgilendiği halde ilgilenmiyormuş gibi davranır. iltifat etmez eleştirir, size davet başkasından gelir o atlar ortaya a sen de mi geleceksin diye, sizi arayan odur ama sanki siz istemişsiniz de o zorla sizi aramış gibi bir hale sokar ortamı sizin Manipüle ederek ilginizi çekeceğini size elde edeceğini düşünür.

Çünkü bu yönteme inanan insanlarda vardır azdır ama vardır yoksa tutmayan taktikleri uygulansın ki bildirimi tuzağa düşüyor ki uyguluyorlar ama eğer bunu örnek alacaksınız bu son iki maddeden uzak durun durun derim. Çok sık gelen sorulardan bir tanesi olan benimle ilgilendiğini nasıl anlarım konusunu işlemeye çalıştık. Siz sizinle ilgilendiğini nasıl anlıyorsunuz ya da ilgilendiğiniz kişiye ilginizi göstermek için nasıl yöntemler uyguluyorsunuz yorum kısmında bizlerle paylaşın lütfen.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.