1. Ana Sayfa
  2. Finans

Hedefe Ulaşmanın Yolları

Hedefe Ulaşmanın Yolları
+ - 1

Hedefe ulaşmanın yolları ve bu zamana kadar hedeflerinize neden ulaşamadınız bunu çok basit yöntemlerle ve mantıklı bir şekilde yazmak istiyorum. Bu yazıyı aynı zamanda şimdiden beğenirseniz ve sevdiğiniz arkadaşlarınıza iletirseniz benim de başarılı olmam için bu etkili oluyor ve aynı zamanda başkalarında görmesine vesile olmuş olursunuz.

Evet konumuz hedefe ulaşmanın yolları ve bu zaman acıdan ömrünü hedefleri için çalışmış, yıllarını vermiş ve bir türlü hedefine ulaşamamış insanlar neden hedefine ulaşamıyor bunu basit dille yazmak istiyorum güzel insanlar.

Hedefe Ulaşmanın Yolları

Hedefe Ulaşmanın Yolları

Birincisi şu insan arzuladığı hedefe neden ulaşmalı buna iyi cevap verebilmesi gerekiyor kişi yani kafasında netleştirilmesi lazım. Eğer kafasında arzuladığı hedefe neden ulaşması gerektiğini 10 madde olarak yazamıyorsa netleştiremediyse o arzuladığı hedefe ulaşamıyor.

Şöyle örnek vereyim, herkesin anlayacağı arzuladığı bir hedef var o nedir mesela… Örneğin zenginlik insanlar zengin olmak istiyor. Peki neden zengin olmak istiyorsun bunu açıklayan 10 tane maddeyi yaz dediğimde kişiler genellikle şunu söylüyor ben bunu hak ediyorum.

Bak cevap olarak 1’inci madde ben bunu hak ediyorum diyor. Bu ikinci madde nedir diye sorduğumda benim kalbim temiz diyor bak enteresan cevaplar genellikle bunlar söyleniyor. 3’üncü madde ben iyi bir insanım diyor. Tamam dördüncü madde ne? Bereketli bir hayat istiyorum diyor? Neden zengin olmalısına 10 tane madde olarak bunları yazıyor net değil hiçbir şey.

Bakın bu cevaplar net değil. Ne olduğu belli değil. Net değil kafasın da bunlar olduğu için cevap olarak onlarca sene ömrünü ziyan etmiş, ömrünü zayi etmiş, ömrünü israf etmiş. Neden çünkü sebeplerini kafasında netleştirmemiş cevap net değil hak ediyorum, kalbim temiz, iyi insanım, bereketli hayat istiyorum.

Bunlar cevap değil arkadaşlar. Mesela örnek vereyim neden zengin olmalısının cevabı şu olabilir… 1’inci madde hayırsever insan olmak istiyorum. Birinci madde bu olabilir veya ben yıllık 100 bin euro zekat vermek istiyorum bu olabilir. 3’üncü madde mesela Dünyada ki yetimlerin karnını doyurmak istiyorum bu olabilir yani ettik ve ekolojik olmalı.

Cevap olarak şunu söylersen ben sevmediğim insanlara hava atabilmek için pahalı saatler pahalı arabalar alıp onlara hava atmak istiyorum bunları yazarsan tabi ettik ve ekolojik olmadığı için o ulaşamazsın çünkü etme bulma dünyası bu dünya Zulümle Abat olmaz yani zalimlik yapacaksan hava atacaksın insanlara bir faydası yoksa onlara ulaşamıyorsunuz, böyle bir kural da var.

Hedefe ulaşma

Bununla beraber şöyle bir örnek de vermek üzere netleştirmek için oto katalog herkesin bildiği Almanya’da yaşayanlar Avrupa’da yaşayanlar bilir oto kataloğu, sipariş kataloğu sevgiler arkadaşlar.

Örneğin 330 sayfalık bir katalog burada ürünler var toplam 70 bin tane ürün var bu katalogda şimdi bunların bir de telefon numaraları var sevgili arkadaşlar sipariş veriyorsunuz net ne istiyorsanız söylemeniz lazım şimdi İnsanlar genellikle sipariş verirken yanlışlığı şu oluyor kafasında net hedefleri olmayan insanlardan örnek veriyorum.

Orayı aradığınızda ne diyorsunuz ben çok istiyorum diyorsunuz çok istiyorum dediğinizde size ürün gelir mi veya ben bunu hak ediyorum diyorsunuz buradaki telefon numarayı arıyorsunuz size bir şey gelir mi gelmez veya şunu deseniz buraya arayıp ben bunu istemiyorum ben bunu istemiyorum diye saysanız hani insanlar genelde ben hasta olmak istemiyorum, ben kilolu olmak istemiyorum, bana haksızlık yapılmasını istemiyorum diye sipariş verseniz bir şey olur mu?

Bu telefon numarasını aradığınızda yani 70.000 ürünü saymanız lazım ben bunu istemiyorum bunu istemiyorum diyorsunuz oradaki telefonda ki zaten sizi dinlemez değil mi? Yani ne istemediğinizi söylerseniz yine sipariş gelmez. Peki sipariş verebilmenin en kolay yolu ne çocuklardan örnek alalım sevgili arkadaşlar üç yaşında ki çocuk nasıl ister parmağını uzatır ben bunu istiyorum der. Ben bunu istiyorum ne istemediğini söylemez ben bunu istiyorum der.

Sen arayacaksın istediğini söyleyeceksin 3 günde gelir diyor. Peki sen o zaman neden hedefine ulaşamadın. Çünkü sen bu telefon numarayı aradığında benim kalbim temiz dedin, ben çok istiyorum dedin, ben bereketli istiyorum dedin, ben en iyisini istiyorum dedin veya ben bunu istemiyorum dedin istemediklerini söyledin.

O yüzden 30 seneden beri arzuladığın hedefe ulaşamadın. Bu yüzden ömrünü israf ettin o yüzde hayatı zahi ettin ne istediğini, neden istediğini, nasıl isteyeceğini bilmediğinden dolayı ama ben biliyorum hocam Ee biliyorsan neden olmadı? Biliyorum hocam ben diyorsun bardağın dolu bardağın dolu olunca zaten öğrenmeye açık değilsin bildiğin yöntemler de zaten arzuladığın hedefe ulaşamadın o yüzden demek ki yanlış biliyorsun.

Kafanda netleştirmen lazım neden istiyorsun? Neden o ürüne sahip olmak istiyorsun? Neden zengin olmak istiyorsun? Neden aile huzuru istiyorsun bunu netleştirmek gerekiyor. Telefonda ki kişiye istemediklerini söylemeyeceksin istediğini söyleyeceksin o zaman arzuladığın hedefe ulaşabilirsin bu yöntemi her yerde kullanabilirsin bunu mezhebine göre bunu duaların da kullanabilirsin.

Allah utandırmasın. Allah bozmasın göstermesin gibi olmak istemediğini söyleyeceğine ne istiyorsan onu söylemeye başla o zaman güleceksin nasıl çalıştığını sistemin yöntemini bilirsen arzuladığın hedefe istediğin hedefe çok hızlı ulaşabilirsin. O yüzden her zaman aynı cümleyi söylüyorum kendini bil ki ömrün zayi olmaz.

Kendini bil ki ömrün zayi olmasın dediğimizde bilmek yani ne istediğini bilmek neden hedefine ulaşmayı istiyorsun? Kendini bilmenin içerisinde hedefine ulaştığında nasıl davranacaksın bunları bil kendini bil ki içerisinde senin o hedefe ulaşmana engel olan şey nedir? Onu bil, kendini bil, kendini bil ki ömrün israf olmasın zayi olmasın bu hadisi şerif sevgili arkadaşlar.

Dolayısıyla sen yöntemini taktiğini öğrendikten sonra arzuladığın hedeflere çok hızlı uğraşıyorsun sadece öğrenip uygulaman lazım. 20 sene 30 sene bekleyip hedefine ulaşamayan insanlar bunları öğrendiler istemeyi öğrendiler hedefe ulaşmayı öğrendiler ve çok kısa sürede arzuladıkları hedeflere ulaştılar.

Hedefe ulaşmak

Biz bunları size hep ıspatlıyoruz bakın bunları size gösteriyoruz bak diyoruz bu kişi 30 seneden beri hedefine ulaşamamış bu kişi yirmi seneden beri arzuladığı o mutluluğa ulaşamamış bak bu kişi 25 seneden beri arzuladığı o zenginliğe ulaşamamış gösteriyoruz bunu Instagram’da gösteriyoruz YouTube videolarımız da gösteriyoruz.

Bu kişi doğruyu öğrenmiş hızlı bir şekilde hedefine ulaşmış kendisi söylüyor, videolarda söylüyor öncesi ve sonrası yazılı olarak yazıp gönderiyor günlük üç dört tane bize bu şekilde hedeflerine ulaşmış insanların ıspatları geliyor. Biz de ne yapıyoruz cömertlik yapıyoruz onları sizinle paylaşıyoruz ne diyoruz aslında paylaşarak.

Bak kardeşim bu kişi ulaşamadı daha önceden ulaşamamış ama yöntemini öğrendi ve şimdi görüyorsun öncesi ve sonrası ulaşamamış yapamamış şimdi yapabilmiş Bak kendisi yazmış el yazısıyla yazmış gösteriyoruz Neden sen de yapabilirsin çünkü sen de yapabilirsin onu ispatlamak için herkes arzuladığı hedefine ulaşabilir.

Burada sadece yöntemleri bilerek uygulayarak yaparsan ulaşabilirsiniz bu zamana kadar senin bildiğin hedefe ulaşma yöntemleri hedefe ulaşmanın yolları çalışmadığı için ve yanlış kulaktan dolma öğrendiğin için bir yerlerden veya kitapları okudun kitaplardan yanlış okudun yanlış anladın o yöntemleri uyguladın o yüzden olmadı. Ama bunun doğru yöntemlerini taktiklerini bilirsen.

Allah’ın izniyle sen de o arzuladığın mutlu huzurlu bir hayat güçlü bir hayat bereketli bir hayata ulaşabilirsin herkes ulaşabilir yeter ki doğru yöntemleri öğren ve bu doğru yöntemleri hayatına yaz. Bu örnekle ne demek istediğimi anladın katalogdaki sipariş gibi netleştir hedeflerini, kendin yapabilirsen yapmaya çalış ama yapamıyorsan o zaman doğru yöntemle taktiklerini sırları ile beraber bulmaya çalış.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.