1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Cepte Gözükmekten Nasıl Kurtulurum?

Cepte Gözükmekten Nasıl Kurtulurum?
+ - 7

Cepte gözükmekten nasıl kurtulurum diyenler için. Geçtiğimiz günlerde cepte yedekte tutulan biri olduğunuzu nasıl anlarsınız diye bir makale yayınlamıştık makalenin altına çok fazla evet cepteymişim şimdi daha iyi anlıyorum yorumu geldi. Hatta yorumların bir tanesinde şöyle bir cümle okudum. “Teknoloji ilerledi insanlar her şeyi cebe sığdırmaya çalışır olmuş” demiş biri, çok güzel bir yorum yapmış buradan teşekkür ederim öncelikle.

Makalelerin altına yaptığınız yorumlar çok önemli özellikle diğer takip eden arkadaşlar için ilham kaynağı olabilir. O yüzden kesinlikle düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. O makale de söz verdiğim gibi bugünkü konumuz. Birinin sizi cepte görmesini nasıl önlersiniz, onu anlatacağım. Hatta buna o cepten nasıl çıkarsınız maddeleri de diyebilirsiniz.

Cepte Gözükmekten Nasıl Kurtulurum?

Cepte Gözükmekten Nasıl KurtulurumVazgeçebileceğini Hissettir

Sizi cepte gören insanların en rahat olduğu konuların başında ona olan isteğinizi bilmesi gelir. Bu ona özgüven verir bilir ki o ne yapsa onu sevmeye onu istemeye devam edeceksinizdir. Bu hissi ona bir sorumluluk vermez, bir yük hissettirmez, bu çok büyük bir lükstür bu kişiler için aynı zamanda sizin için de çok ciddi bir handikaptır.

Emek harcamadan kazanılmış her şey değersizdir bir örneklem yapacağım size bir para geliyor heybeden hiçbir emek harcanmadan ne bileyim yolda buluyorsun, maç tahmin ediyorsun oradan kazanıyorsun her şey olabilir o parayı da akşamına bitirmeye başlarsın gidip dansözleri falan yapıştırırsın, fasıl ekibinde kulağının dibinde keman çalan çalgıcının cebine sıkıştırırsın o para öyle hızlı tükenir ki sonra sesli bir şekilde haydan gelen huya gider dersin.

Çünkü emek harcamadın, onu kaybetmekten korkmadın, piyangodan büyük ikramiye kazanan insanlar araştırırlar arada sırada televizyonlarda görmüşsünüzdür muhtemelen birçoğunun eski hallerinden çok daha fakir bir hayat sürdükleri gözlemlenir nedeni işte budur o emek harcamadan aldıkları parayı şuursuzca harcamalarından ötürüdür sözün özü bu ilişkilerde de böyledir.

Bir emek göstermeden sizi kazanırsa çabuk harcar şuursuzca harcar o yüzdendir ki size emek harcamasını sağlamanız gerekiyor. Peki İnsanlar niçin emek harcar? Cevap veriyorum kendinde olmayan için emek harcar.

Bir kere on kere elde etmiş olması önemli değil artık elde edemeyecek şüphesi taşıması gerekir. Tüm bu anlatacaklarım aslında bu söylediğimin devamı niteliğindedir. O yüzden vazgeçtiğini ona göstermeli hissettirmelisin gerçekten vazgeçmesen bile öyle göstermelisin şimdi bazıları içinden şunu geçiriyor.

Ben vazgeçersem o çoktan vazgeçer birçoğunuzun düşündüğü şey bu, biliyor o yüzden ceptesiniz zaten böyle düşündüğünüz için arkadaşlar bunu göze almalısınız. Bu bir risk ama bu riski göze almadan hayatınızda bu şekilde devam ederseniz bir para olur çalgıcının cebini sıkıştırılırsın.

Standartlarını Değiştir

Ona karşı yaptığınız standartları değiştirmeye başlar. Nedir bu standartlar onun sosyal medyadaki hesaplarını düzenli olarak takip etmek stolk yapmak yani, WhatsApp da çevrimiçi olan zamanlarını kontrol etmek, gittiği yerleri incelemek, Instagram gibi programlarda kimlere eklediğini kontrol etmek. Geçtiğimiz günlerde biriyle konuştum eklediği kişilerin mesaj atıyorum nereden tanışıyorsunuz diye dedi.

Bunu daha önce de duymuştum birinden selam olsun ona da yapmamanız gereken şeyler. Birden bire mümkün değil biliyorum kendimizi kandırmayalım ama azaltmak elinizde bunu yapma dememin sebebi de şu bir şekilde takip ettiğinizi belli ediyorsunuz, yanlışlıkla ekliyorsunuz, görünüyorsunuz dayanamayıp iletişime geçiyorsunuz.

Çünkü kıskanıyorsunuz sinirleniyorsunuz laf sokuyorsunuz kavga ediyorsunuz ve az önce 1’inci maddemiz de olan vazgeçtiğinizde göstermiyorsunuz işte o yüzden ilk iş bu standartlarınızı değiştirmek olmalı.

Aslında bu hayatınızda birçok standarda değiştirmek olacak ilerde sayacağım maddelerde ama en önemli değişim ona karşı olan bu maddeyi bu standardı değiştirme.

Gizem Yarat

Normalin dışına çık. Yine bir çeşit standart değiştirme buda farkı ise biraz oyun katmak. Nedir bu gizemler her hafta düzenli gittiğin bir kafe varsa onu değiştir.

Başka bir yerde olduğunu göster, mesela onu yakından mı takip ediyorsun, paylaştığın hikayeler hemen bakıyor musun ve baktığını görüyor mu bunlara bazı zamanlar ara ver mesela bir hafta sonu hiçbir şekilde bakma bu neden bakmıyor acaba bana desin.

Elinden telefon düşmezdi ne yapıyor acaba da bakmıyor desin merak insanların en büyük zaafıdır bu zaafı kullanın sizi merak etmesini sağlayın. O yüzden işte gizem yaratın normalin dışına çıkın.

Güçlü Gözük

Kendine daha çok bak. Beni takip edenler artık az çok tarzımı anladı. Benim verdiğim öğütlerde danışanları bile yaptım seanslarda Her zaman ana tema güçtür. Özgüveni yüksek güçlü insanlar olmaları konusunda taktikler veririm karışmasın ama var olanı gün yüzüne çıkarmaya çalışırım.

Çünkü bu zaten herkes de olan bir şey Ben sadece tozu silip gün yüzüne çıkarmaya çalışırım verdiğim tüm taktikler de bu vardır işte yine aynı mesele defalarca söyledim yine söyleyeceğim insanlar gücü sever güçlü bir liderin peşinden gitmek ister, güçlü bir takımı tutmak ister, motoru güçlü arabayı almak ister, güçlü olmak için spor yapar bazısı, güçlü gözükmek için giyinir bazısı ama bir şekilde herkes güç için çalışır güç için çabalar güçlü olanın yanında her zaman daha fazla kişi vardır. Siz hiç güçsüz yılgın bitik birinin yanında insanlar gördünüz mü güçlü gözükmek durumundasınız ben yapamam deyip geçme.

Herkes yapar az önce yukarıda yazdığım gibi o tozları silkelersen altından zaten çıkar bu bakın. Kimse dört dörtlük olmadığı gibi hiç kimse kusurlardan ibaret de değildir. Muhakkak bir denge vardır o tozu silkelemek güçlü yanlarını ortaya çıkarmak tamamen senin elinde güçlü olanı kimse cebine sokamaz güçlü olanı kimse cebinde tutamaz.

Rekabet Yarat

Cepte gözükmenizin bir başka sebebi de rekabetinizin olmamasıdır. Rekabet olmazsa insan yarışmazsa rehavete kapılır sen mesela cepte olmanın en büyük sebebi bir rekabet içinde olman ama şimdi hayır dersem gider başka kızlarla görüşürüz, şimdi onun istediğini yapmazsam geçen gün yanında gördüğüm herifin işini kolaylaştırırım bu sistem bu düşünceler nasıl ki sen ona mahkum ediyorsa, benzer şeyleri de sen de yapmalısın nedir bu benzer şeyler.

Yine ince bir çizgi kıskandırmak değil, biriyle yan yana gözükmek değil, sosyal medyadan birilerinin sana kur yaptığını göstermek değil, bir partner programında gözükmen değil bunların hepsine zemin hazırlama, yeni bir ortam, yeni bir grup, yeni bir meşgale, yeni bir sosyal hayat, yeni insanlar, yeni alışkanlıklar.

Bunların hepsi ve rekabet ortamı yaratır yeni bir arkadaş grubu vardır grubun içinde karşı cinsler aday olarak gözükür, yeni kursa başlarsın kursta bulunan katılımcılar birer aday olarak gözükür, sosyalleşmeye başlarsın yeni yerlere gidersin o yerlerdeki karşı cinsteki insanlar birer aday olmaya başlar.

Bu şekilde istemsizce bir rekabet yaratırsın karşınızdaki kişi bu aktifliğinizi görünce kaybetme riskini taşıdığını anlar adım atmaz belki önemsiz görür belki ama artık cebinde olmadığını anlayacaktır.

Talepleri Geri Çevir Hayır Demeyi Öğren

Cepte olmanın en belirgin özelliği iletişimlerin taleplerden ibaret olmasıdır, her türlü talep bunların içerisindedir. Maddi talepler, manevi talepler, özellikle cinsel talepler bu talepler geldiğinde onu geri çevirmelisin hayır deme hakkın olduğunu bilmelisin. Ben de istiyorum ne olacak ki deme.

Sen yine iste ama geleceğin için cepten çıkmak için hayır de ama hayır derken ben işte senin cebinden çıkma kararı aldım o yüzden artık hayır diyorum deme, ilgilenmiyorsun benle artık o yüzden hayır deme, ne için hayır dediğimi kendin bul müsait değilim de mesela bir şişkinlik yapıp üstüne gelince konuşuruz sonra da geçiştir ama tersleme de terslemek gelir bazen içimizden, tutun kendinizi sinirlerinize hakim olun.

Trip geldi mesela karşınızda peki gelme bir daha da çağırsam dedi gülün geçin, çağırmaz mısın hadi ya üzüldüm deyin gülün ya da sadece bir gülücük attın kafasını karıştırın ama kesinlikle yelkenleri suya indirmeyin ay küstü ya kıyamam demeyin, duruşunuzu bozmayın. Bugün diyeceğiniz hayır, yarın size birçok evet kazandıracaktır bunu unutmayın.

İletişimleri Yavaşlat

Çok basit bir hamle bu yapabileceğiniz bir şey var olan iletişimi azaltın. Siz zaten kesinlikle yazmayın biraz sessizliğe bürünün çok zor olsa da adım atmayın o iletişime geçerse de o iletişim yavaşlatın elinizde telefon yazar yazmaz cevap vermeyin mesela o size bir cümle yazıyorsa siz karşılığında üç cümleyle karşılık vermeyin, arar aramaz ne haber demesiyle iyi senden ne haber bugün dışarı çıktım alışverişe gittim çok güzel kıyafetler aldım kendime oradan gitme ayakkabı aldım çok güzel modeller gelmiş sonrasında arkadaşlarla konuştuk Starbucks’a geldik Starbucks da ki çocuk ismimi yanlış yazmış ona güldük arkadaşlarla baya yapma sadece ne haber dedi iyi senden ne haber de bırak o uğraşsın iletişim kurmak için o öğrensin bugün neler yaptığını tamamını da öğrenmesin mesela dışarıdaydı de geç.

Kimleydin, neredeydin kendi uğrarsın almaya çalışın ağzınızda onun işini kolaylaştırma diyeceğim o ki mümkün olduğunca iletişimi azaltın ve yavaşlatın buranın parantezi şu iletişimi kesmeyin aradığında açmamazlık yapma. Belki hemen açmaya bilirsin ama sonrasında neden aramıştın diye dönüş yap mutlaka mesajı karşılıksız bırakma çünkü bunlar kabalıktır aynı zamanda cepten çıkacağım diye kaba saba biri olma sadece yavaşlat ve ona Emek vermesi için kapıları arala.

İrade ve Sabır

Tüm bunları yaparken iradeli ve sabırlı ol bir anda sonuç bekleme mesela olmuyor bu ya deyip geçme, kararlılığını sürdürür, sabırla bekle, iraden ödün verme aman bir kereden bir şey olmaz deyip bunca zaman yaptığın çabayı saçma sapan bir hamleyle boşa çöpe atma. O kadar güçlü gözüktün, o kadar iletişimi yavaşlattın gidip bir gece dayanamayıp ne işin var orada ne işin var o arkadaşınla neden bu kızı takip ediyorsun gibi bir iletişime girme emeğine sahip çık.

Evet arkadaşlar 8 tane madde saydım size bu maddeleri uyguladığınız anda cepten çıkmış olursunuz lakin bu anlattıklarım karşısında onu kaybetme ihtimaliniz de var mı maalesef var burada karar sizin birinin cebinde yaşamak mı istiyorsunuz yoksa var olan değerinizi görmek mi istiyorsunuz tamamen size kalmış top sizde bugün sizden bir ricam var. Bu saydığım maddelerin hangilerini yapmakta zorlanıyorsunuz ya da zorlanacaksınız yorum kısmında bizlerle paylaşın. Bu sayede belki sonraki tavsiyelerimiz de bu konu üzerine yoğunlaşmayı sağlarsınız.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.