1. Ana Sayfa
  2. Finans

Hobi Önerileri – Hobi Tavsiyeleri

Hobi Önerileri – Hobi Tavsiyeleri
+ - 0

Konumuz fobilerimiz, hobi önerileri, hobi tavsiyeleri, 3 hobi türü hakkında biraz konuşalım. Hobiler hepimizin yapmaktan keyif aldığı aktivitelerimiz ve hepimizin bambaşka hobileri olabilir sahip olmamız gereken 3 tür hobi çeşidi var. Bazıları buna dört diyor ama bence üç tane.

Bunun yanı sıra bu hobiler ne kadar önemli hayat kalitemizi ne kadar arttırabilir ve ben hangi hobilerim var hangi hobileri yapıyorum sizlere hobi tavsiyelerin de bulunmak istiyorum hazırsanız haydi gelin başlayalım sevgili dostlarım.

Hobi Önerileri – Hobi Tavsiyeleri

file 21

Uzun zaman önce duyduğum bir söz hobilere karşı bakış açımı oldukça değiştirmişti sözde şöyle diyor; sahip olmamız gereken üç çeşit hobi var: Bunlardan birincisi bize para kazandıracak hobiler, bunlardan ikincisi ise ilham verecek ve bilgi dağarcığımızı genişletecek hobiler ve bunlardan üçüncüsü ise zinde kalmamızı ve sağlıklı olmamızı sağlayacak hobiler bu üç hobi oldukça önemli ve bu sözden sonra ben de hobilerimi gözden geçirmeye karar verdim sevgili dostlarım lafı fazla uzatmadan hobi tavsiyeleri hakkında hobi önerilerime bir bakalım.

Size Para Kazandıracak Hobiler

Size Para Kazandıracak Hobiler

Birincisinden devam edelim isterseniz birinci hobiler bize para kazandıracak hobiler mesela satış gerçekten benim için bir hobi satış yaparken keyif alıyorum. Ayrıca satış ve pazarlama üzerine kendimi geliştirmeyi de oldukça çok seviyorum, bunun yanı sıra tasarım olabilir, bunun yanı sıra e-ticaret olabilir bunun gibi yapmaktan keyif aldığınız şeylerde uzmanlaşarak bunlardan da para kazanabilirsiniz ve bunlar size para kazandıracak hobilerdir sevgili dostlarım.

Bu yüzden bize para kazandıracak hobilerimizi keşfederek hem işimizi yaparken keyif alırız hem de keyifle yaptığımız işten para kazanabiliriz bazen arkadaşlarım bana soruyor nereye yatırım yapalım, nasıl para kazanabiliriz, nasıl kolay para kazanabiliriz diye ben her zaman şu cevabı veriyorum en kolay parayı en iyi işten kazanırsınız.

Çünkü Kolay para diye bir şey yok. Bazen duyuyoruz görüyoruz ama gerçekten kolay para diye bir şey yok yani yatırım süreci oldukça uzun bir süreç meşakkatli bir süreç ve bu sürece doğru bir şekilde analiz etmeniz ve tanımlamanız lazım. Bunun yerine yaptığınız işlerden keyif alarak sakin ama istikrarlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz ve mutlaka kazanan siz olursunuz sevgili dostlarım bu yüzden size para kazandırabilecek hobilerinizi keşfedin ve bunları sürekli yatırım yapmaya devam edin bu konuda kendinizi geliştirin hem sevdiğiniz işi yapın mutlu olun hem mutlu olduğunuz işten para kazanın bundan daha güzel bir şey var mı?

Bize İlham Veren, Bizi Motive Eden Hobiler

İkinci olaraksa sevgili dostlarım bize ilham veren bizi motive eden bilgi dağarcığımızı genişleten hobilerimiz var buna ben kendimden pek çok örnek verebilirim en temel olanlardan birisi kitap okumak kitap okumak her zaman bize farklı dünyalara götürür. Farklı tecrübeleri farklı hayat hikayelerini anlamamızı bunlardan sonuçlar çıkarmamızı ve bizim başarılı olmamızı sağlar.

Bunun yanı sıra içerik üretmek benim için çok güzel bir hobi. Yani asla ilham aldığım bilgi dağarcığımı genişlettiğim en güzel hobilerden birisi bu. Sizler sayesinde buraya sürekli düzenli olarak makale yazıyorum ve bu makalelerin aşamaları aslında gerçekten oldukça uzun çünkü araştırma yapmam gerekiyor, Bu araştırmalardan notlar çıkartmam gerekiyor ondan sonra Google’yi kontrol ediyorum insanlar bu konuyla alakalı içerik üretmiş mi içerik üretti ise neleri söylemiş neleri söylememiş ben neleri farklı yazabilirim.

Bir başka bilgi dağarcığımızı geliştirebilecek bu hobi ise Poccast. Bu da çok güzel bir hobi tavsiyelerim arasın damesela canım sıkkın olduğu zaman özellikle İstanbul çok güzel olduğu zamanlarda bunu sahilde değerlendirmek çok seviyorum gerek yürürken gerek bisiklet sürerken takıyorum kulaklığımı ve Podcast dinliyorum çok güzel podcaster var.

Yakın zamanda sizle bunları zaten paylaşacağım Takip ettiğim dinlediğim Sizin için de faydalı olabilecek 5-6-10 podcast neyse bunları sizlerle paylaşacağım sevgili dostlarım Pocket Walking de yapılabilecek bir şey aslında bu biraz da üçüncü madde giriyor Tam iki madde ile üçüncü maddenin arası Bu da çok güzel bir wın wın durumu.

İçerik üretmek her bakımdan size mutlaka yeni şeyler öğretecektir bilgi dağarcığınızı geliştirecektir ilerleyen zamanlarda yeni insanlarla network kurmanıza olanak sunacaktır. Bu bakımdan oldukça güzel bir şey bunun yanı sıra yine pek çok farklı alanda bir şeyler yapabiliriz motive kalmak için ilham dolu olmak için o benim temel olarak yaptığım hobiler bunlar genelde kitap okurum ve bunun yanı sıra içerik üretelim zaten içerik üretirken de çok fazla şeyi öğrenme şansınız oluyor sevgili dostlarım.

Bunun yanı sıra da tiyatrolar, oyunlar, etkinliklere gitmek oldukça güzel bir hobi haftada 2-3 defa film izlemek oldukça güzel bir şey. Çünkü mutlaka izlediğiniz takip ettiğiniz şeyler de yeni şeyleri fark edebiliyorsunuz ve bilgi dağarcığınıza yine yatırım yapıyorsunuz. Entelektüel birikiminizi oldukça arttırıyorsunuz sevgili dostlarım.

Sağlıklı ve Zinde Kaldıran Hobiler

3’üncü olarak ise zinde kalmamızı sağlayan, form tutmanızı sağlayan, bizim sağlıklı olmamızı sağlayan hobilerimiz sevgili dostlarım ben düzenli olarak her gün spor salonuna gidiyorum hemen evimizin yanında mütevazı bir spor salonu var yani yarım saat de olsa ter atmak oldukça önemli bunun vücuda faydası zaten oldukça çok ve spor yaptıkça aslında gençliğiniz ve enerjiniz de artıyor ve bu karşınızdaki insanlara da yansıyor bu yüzden güzel bir şey yani hem kendinizi faydalı bir enerji sunmuş oluyorsunuz, hem daha sağlıklı olmuş oluyorsunuz, hem daha mutlu olmuş oluyorsunuz.

Bunun yanı sıra yine Pocket Walking burada da var hem yürüyebilirsiniz, hem spor yapabilirsin, hem de Podcast dinleyerek hem sağlığınıza yatırım yaparken hem de bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz sevgili dostlarım. Bunun yanı sıra hayking gibi farklı spor dalları ile ulaşabilirsiniz bunları size dönüşleri çok güzel olacaktır.

Temel olarak bu üç hobinizi kendiniz keşfetmeniz gerek bu birinci olarak hobileriniz neler bunları bir kağıda yazın ve bunları kategorize edin bence en güzel yol en mantıklı yol bu olabilir. İlk maddeye bize para kazandırabilecek hobiler üzerine gidince profesyonelleşebileceğimiz hobileriniz neler bunları yazalım.

ikinci olaraksa hangi hobileri yaparak kendinizi daha başarılı bir hale getirebiliriz daha bilgili daha entelektüel bir hale getirebiliriz bunları yazalım ve bunları da uygulamaya çalışalım.

3’üncü olarak sevgili dostlarım hem sağlıklı kalmak hem zinde kalmak hem de daha enerjik olmak için hangi aktiviteleri yapabiliriz neleri yapmaktan hoşlanıyoruz bunları yazalım ve bunları doğru şekilde kategorilerimize dağıtalım. Böylelikle hayat kalitemizi daha yüksek seviyelere çekmiş oluruz ve daha başarılı olmuş oluruz.

Bunun yanı sıra da en önemlisi daha mutlu olmuş oluruz sevgili dostlarım 21/90 kuralı diye bir şey var. Bir şeyin alışkanlık haline alması 21 gün sürüyor bunu bir hayat silahı haline gelmesi de 90 gün sürüyor zaten sizde 21 gün boyunca bu hobileriniz yaptıktan sonra daha da devam edeceksiniz ve 90 günün sonunda bu sizin hayat stiliniz haline gelmiş olacak ve bence daha mutlu, daha güzel, daha verimli, daha başarılı bir hayatımız olacak sevgili dostlarım.

Bu arada siz de hangi hobileri yapmaktan keyif alıyorsunuz favori hobileriniz neler bunları benimle yorumlar kısmında paylaşın bunları konuşalım. Umarım sizler için güzel bir hobi tavsiyeleri makalesi olmuştur sevgili dostlarım.

Yorum Yap